Medcezir.net

Jant Temizliği Nasıl Yapılmalıdır

Jant Temizliği Nasıl Yapılmalıdır

Aracınızın dış yüzeyinin görünümünde önem taşıyan aksesuarlardan biri de jantlarıdır. Aracın jantlarının parlaklığı için düzenli olarak bakım ve yıkama işlemine tabi tutulmalıdır. Zamanla kullanım sonucu jantlarda kararma ve yağlanma gibi sorunlar meydana gelebilir. Fren balata tozları da jant temizliği işlemine davetiye çıkarır. Aracın jantlarının zamanında temizlenmesi ve periyodik şekilde takibinin yapılması, fren baltalarının ısınması sonucu janta yapışan kirlerin kolayca yerinde çıkarılmasına neden olur. Aksi durumunda janta yapışan kirler temizlenemez hale gelmektedir. Peki, jant temizliği nasıl olur?

Aracınızın jant temizliği özenle yapılması gereken bir işlemdir. Öncelikle yapılmaması gerekenleri anlatmak istiyorum. Aracımızda jant temizliği sırasında tuz ruhu kullanımına başvurmamalıyız. Jantın üzerinde yer alan vernik tabakası eriyebilir. Bu durum uzun vadede sizin zararınıza neden olur. Bunun yerine jant temizliğinde kullanılan özel cilaların kullanılması jantınızın kullanım ömrünü uzatacaktır.

İkinci dikkat edilmesi gereken arap sabunu kullanımından kaçınmaktır. Lastik çatlamasına neden olabilir. Ayrıca aracınızı kola, gaz yağı vb. gibi ürünlerle temizlemekten kesinlikle kaçınmalıyız. Pratik ve maliyetsiz bir işlem olarak görülen araç bakım ürünleri dışı ürünlerin kullanımı aracımızın uzun vadede kullanım ömrünü azaltmaktadır. Ayrıca araç temizliğinde sert yapılı fırça kullanmamalıyız. Parlaklık için cila kullanımı önerilebilir.jant

Bu noktalara dikkat etikten sonra jant temizliği nasıl olur? Anlatmaya başlayalım. Jantların temizliğinde yumuşak bir sünger, araç şampuanı ve jant asidi kullanılmalıdır. Öncelikle jantlarımızı bol karışım yumuşak bir sünger yardımı ile jantlara sürülür. Sonrasında bol su ile yıkama yapılır. Jant asidi aracın jantlarına sürülerek, sünger yardımıyla jant araları temizlenir. Bir süre sonra bol su ile yıkama yapılarak jant temizliği tamamlanmış olur. İşlem ayda bir kez uygulanırsa aracınız parlak ve göz alıcı jantlara sahip olacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ