Medcezir.net

Fatih Tezcan Kimdir?

Fatih Tezcan Kimdir?

Fatih Tezcan araştırmacı yazar ve gazetecidir. 1976 yılında İstanbul’da doğmuştur. Eğitimini İstanbul Üniversitesinde Edebiyat Fakültesinde tamamlamıştır. Tarih ile çok ilgilidir. Özellikle Dinler Tarihi ile ilgili araştırmaları mevcuttur. Bunun yanında Kur’an ve Hadis incelemeleri ile Yakın Tarih ile ilgili araştırmaları bulunmaktadır. Arap devrimlerini yakinen takip etmiştir.

İlk araştırma ve incelemesini 22 yaşında gerçekleştirmiştir. Rusya’ya karşı Çeçenistan Direnişi’ne verdiği destek, İsrail karşıtı eylem ve Vicdani Red’di savunmasından dolayı yargılanmıştır.

Özgür Suriye Ordusu’nun kuruluş ve çatışma döneminde çok kere Suriye’ye gitti gelişmeleri izledi. Ordu ve Suriye Ulusal Konseyi’nin üst düzey yetkilileriyle görüşmeler yaptı. Suriye’de birçok defa canlı yayına bağlanarak gelişmeler ile ilgili bilgiler verdi. Beyanları El Cezire, El Arabiya, AP ve benzeri Ulusal ve Uluslararası yayın kuruluşlarında yayınlandı.fatih-tezcan

Tarih konulu Televizyon programlarına çok kere katılarak görüşlerini ifade etmiştir. Bunun yanında araştırma ve incelemelerini kapsayan makaleleri bir çok dergide yayınlanmıştır. Halen Analizmerkezi.com web sitesinin yayın yönetmenliği görevini yürütmektedir.

Fatih Tezcan, Twitter’ı aktif bir şekilde kullanarak gündemle ilgili kısa kısa açıklamalarda bulunuyor. İşte o tweet’lerden bazıları;

“Türkiye’nin yarısı Olimpiyatı istemedi, nedeni Erdoğan” diyorlar.Bir avuç ideolojik maymun, her rezilliklerini Başbakan’a ihale ediyorlar.

Atatürk bu Kemalistleri asardı!
Dine bakışı bir yana;
Gezide ülkeyi rezil eden,
İran/Esadla iş tutan,
Olimpiyatı fitneleyen hainleri ezerdi!

Mustafa Kemal’in Askerleriyiz diye diye Türkiye’yi öyle bir sövüşlemişler ki, Tayyip Erdoğan 10 sene aralıksız çalıştı, anca finale kaldık!

2.Dünya Savaşına girip 2 Atom Bombası yiyen Japonya 2 kez Olimpiyatları alabiliyorsa, 90 yıllık Kemalizm’in Türkiye’ye zararını sen hesapla!

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Kemalettin dedi ki:

  Ben Fatih kardeşimi tanıyorum. Gerçekten kişiliği ve efendiliği ile dikkat çekiyor. Selam olsun değerli dostuma. Görüşmek üzere.

 2. Murtaza dedi ki:

  ortak harbiden kim bu fatih tezcan

 3. cemil bilali dedi ki:

  bu eleman ekranlarda niye bagırarak konusur anlamam.
  az sakin ol la. sölediklerini, söz dinleyecem.
  bi de azından köpük saçması yok mu !?
  😀

BİR YORUM YAZ