Medcezir.net

İstanbul Florya Lunapark

İstanbul Florya Lunapark

Sıkıcı yaz günlerini eğlenceli hale getirmek için en uygun yerlerden biri lunaparklardır. Ailece gidip hem dinlenip hem eğlenebileceğiniz nadir yerlerden biri Florya’da bulunan lunaparktır. Sahilde bulunduğu için deniz havası almak da mümkün. Buradaki lunapark çok büyük sayılmaz ama eğlenmek için yeterli. Özellikle Crazy Dance tavsiye edilir.

Florya Lunapark’a Nasıl Gidilir?

Metrobüsle ulaşmak isteyenler için Florya durağında inip İBB Sosyal Tesisler tabelasını takip ederek bulabilirsiniz. Araçla gidecek olanlar için de Florya istikametine devam etmeleri gerekiyor. Yaklaştıkça İBB Sosyal Tesisler tabelası görünecek. Doğruca bu tabelanın gösterdiği yöne devam ederek bulabilirsiniz. Aracınızı ücretsiz otoparka bırakıp gitmek de güzel bir yanı.

Florya’daki lunapark bir çok yönden avantajlı. Eğlenmek için lunaparkta zaman geçirdikten sonra, hemen orada bulunan bisikletleri kiralayabilir sahil turu atabilirsiniz. Sosyal tesisler yakın olduğu için yorulunca dinlenip yemek yemek ya da çay içmek için mola verebilirsiniz. Yürüyüş için de güzel bir alana sahip.

Küçük çocuklar için atlı karınca, çarpışan araba ve balerin bulunuyor. Bunların yanında gondol, crazy dance gibi heyecanlı lunapark oyuncakları da mevcut.

Gittiğinizde fark edeceksiniz ki dakikada 1 uçak üstünüzden iniş yapıyor. Havalimanına çok yakın olması sebebiyle uçakları çok yakından görme imkanınız oluyor. Hatta tam üstünüzden geçtiğinde az da olsa ” acaba düşer mi ya ” korkusuna kapılıyorsunuz ama sosyal tesislerde çay içerek izlemek çok keyifli oluyor.

Deniz sahasında kıyıya yakın demirleyen büyük gemiler mükemmel bir manzara oluşturuyor. Akşam hava karardıktan sonra giderseniz 1 TL ile çalışan dürbünlerle etrafı izleyebilirsiniz. Banklarda oturup sohbet etmek de güzel olabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ