Medcezir.net

En İyi Ticari Araç Tavsiyeleri

En İyi Ticari Araç Tavsiyeleri

İnsanların köyler ve koloniler kurarak yaşamaya başlamalarıyla ortaya çıkan “ticaret” olgusu günümüz dünyasının en önemli iş koludur. Yüzyıllar içinde insanlar, köyleriyle sınırlı kalan ticareti geliştirip gereken talebi karşılamak ve daha uzaklara erişebilmek için ticaret mallarını taşıyacak yeni araç, yöntem ve metotlar geliştirmeye ihtiyaç duydular. İlk başlarda evcilleştirilen deve, at, eşek, köpeklerle yapılan ticari seferler teknolojinin gelişmesiyle motorlu kara taşıtları, trenler, gemilerle çok çeşitli ve küresel bir hale gelmiştir. Bu yazımızda daha nitelikli ticaret için En İyi Ticari Araç Tavsiyeleri üzerinde duracağız.

Öncelikle ticari araç denince akla ulaşım gelmektedir. Şehirlerarası yolculuklarda uçak, tren, yolcu gemileri ve otobüslerin konforu ve kalite standardı giderek artıyor. Bizim burada üzerinde duracağımız durum şehir içi ulaşımın can damalarından biri olan taksiler! Hususi aracınız yoksa ya da sizden uzaktaysa ulaşım için kullanacağız en rahat araç taksiler olacaktır. Konforlu bir taksi yolculuğu için taksinin yeni model, geniş yaşam alanına sahip olması çok önemlidir. Bunun yanında taksilerin 5-7 yolcu kapasiteli ve en az 600 dm3’lük bir bagaj hacmine sahip olması da ihtiyaçların karşılanması için gerekli ölçütlerdir.

Bir diğer önemli ticaret kolu taşımacılık. Bir ürünün üretim/alım noktasından tüketim/satım noktasına ulaştırılmasının bel kemiğini taşımacılık sektörü üstlenmiştir. Gıda taşımacılığı yapan araçlar kesinlikle soğuk hava deposu olan karoserlere sahip olmalıdır. Ürünün taşınırken bozulması ya da çürümesi durumlarına karşı bu önlem alınmalıdır. Ayrıca aracın ürün taşınan bölümünün hijyenik malzemeden yapılması taşıma kalitesini artıracaktır.

ticari-araclar

Şehir içi ev taşımacılığı yaparken karoseri küçük kamyonetler kullanılması daha uygundur. Bu kamyonetler –öğrenci ya da bekâr evi gibi- az eşyalı evleri rahatlıkla taşıyabilirler. Bir kamyona göre daha küçük olmaları dar sokaklara rahatlıkla girebilmelerinde ve manevra kabiliyetlerinin yüksek olmasında önemlidir.

Şehirlerarası ev nakliyatı için kullanılan araçların ise uzun karoserli ve karoserlerinin üstü kapalı ya da brandalı olması gerekir. Bu şekilde taşınan eşya hava koşullarından etkilenmez ve sarsıntılarda daha az hasar alır. Ayrıca uzun karoserli kamyonlarla yapılan taşımacılıkta bir seferde 3 evin eşyası taşınabilir. Bu da zamandan ve yakıttan tasarruf, kısacası, kâr demektir.

Ticarette zaman ve kalite çok önemlidir. Ticaret erbabının rakiplerinden bir adım öne geçmesi için en iyiyi seçmesi elzemdir. En iyi ticari aracı seçmek en iyi olmanın birinci adımı olacaktır. Bol kazançlar…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. kango dedi ki:

    Renault kango tavsiye ederim. Yakitta cok iyi ve 6 ileri vitesi ile performansi da iyi. 1.5 dizel kangoyu alin keyfinize bakin.

BİR YORUM YAZ