Medcezir.net

Facebook Sayfa Yöneticisi Atama Nasıl Yapılır?

Facebook Sayfa Yöneticisi Atama Nasıl Yapılır?

Facebook sayfanıza sizden başka bir yönetici ekleyebilirsiniz. Çok basit bir kaç işlem yapmanız yeterli olacaktır. Öncelikle yöneticisi olduğumuz sayfayı açıyoruz. Sayfanızın üst orta kısmında yer alan “Sayfayı Düzenle” kısmına tıklıyoruz ve aşağıda açılan üçüncü sıradaki “Sayfa Görevlerini Yönet” kısmına geliyoruz. Önümüze açılan sayfada bir arkadaşımızı ismini kullanarak veya arkadaşımız olmayan birinin Facebook’ta kullandığı e-posta adresini yazarak yönetici olarak ekleyebiliriz.

Yönetici atarken dikkat etmemiz gereken bir kaç husus bulunmaktadır. Sayfanıza eklediğiniz kişiyi eğer direkt yönetici olarak eklerseniz bu kişinin sizi sayfanın yöneticiliğinden atabilme, sayfanın adı ile mesaj gönderebilme, sayfayı kapatabilme veya sayfaya başka bir yönetici ekleyebilme gibi yetkilerinin de olacağını unutmayın. Kısacası sayfayı siz oluşturmuş olsanız dahi bu kişi sayfanın yöneticiliğini sizden her hangi bir izin veya onay almadan tamamen kendi yönetimine alabilmektedir. Bu yüzden ekleyeceğimiz kişinin adını yazdığımız bölümün altında kişiye vereceğimiz yetkiyi sınırlayan bölümler vardır.

Bu bölümler “yönetici, editör, moderatör, reklam veren ve analist” olarak beş kısımdan oluşmaktadır. Facebook Sayfa Yöneticisi Atama işlemi yaparken bu kısımlardan her hangi birini kullanabilirsiniz. Bölümlere göre yetkileri ve yöneticinin kullanabileceği yetkileri belirten bilgi seçtiğiniz görevin altında yer almaktadır.

Yönetici veya editör ataması yapmak sayfanızın daha sık paylaşım yapmasına, siz ilgilenemiyorken yönetici olarak atadığınız arkadaşınızın sayfa ile ilgilenmesine, reklam yaparak sayfanızın hayran kitlesini artırmasına vs. yardımcı olacaktır. Bence sayfanızdan daha çok verim alabilmek için bu özelliği kullanmalısınız. “Bir elin nesi var, iki elin sesi var”.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Omer dedi ki:

    Kalan

BİR YORUM YAZ