Medcezir.net

Park Etmeyi Kolaylaştıracak İpuçları

Park Etmeyi Kolaylaştıracak İpuçları

Motorlu taşıt kullanmak ne kadar zevkli olsa da taşıtın park edilmesi de bir o kadar sıkıcı olan tarafıdır. Hele hele Büyükşehir de yaşıyorsanız bu iş daha da zor görülmektedir. Araç sayısının artmasına karşın o araçların gideceği yol ve park yerlerinin yeterli olmaması, alışveriş, kültür sanat merkezlerinde daha fazla araç sayısının aynı zaman diliminde orada bulunması işleri güçleştirmektedir. Buna rağmen motorlu taşıtımızın park edilmesi başımıza gelecek bir hal olmasından dolayı park etmeyi kolaylaştıracak ipuçları işimizi o kadar kolaylaştıran etken olacaktır.

Öncelikle aracımızı park edeceğimiz müsait bir yer bulmak zorunluluğumuz bulunmakta, otopark gibi park için ayrılmış alanlar mevcut değilse park yeri olacak uygunlukta bir yer bulacağız. Herkes aracını istediğimiz şekilde bırakmayacağından bulduğumuz yerin aracımızın park edilecek alanda olup olmaması, park ederken girdiğimiz gibi çıkmamıza uygun olması, araç kapılarından çıkabileceğimiz alanı olmasına da önem vereceğiz. Başta da dediğim gibi araç sürmek ne kadar zevkli olsa da park etmek o kadar sıkıcı ve apayrı bir ustalık, bilgi, dikkat ve yetenek istemektedir. Cefası yanında sefası olan geri geri araç par edilmesinde park etmenin zorluğuna rağmen aracımızı çıkartırken ki rahatlıklarda gözden kaçırılmamalıdır.

Şimdi işin incelikleri ve araç park etmemizi kolaylaştıracak bilgileri vermeye geldi sıra; öncelikle ideal park ölçüsünü bilmemiz bizi rahatlatmaya yarayacak 70 cm aracımızın ön ve arkasında 70 cm boşluk bırakma hedefinde olacağız. Park etme alanının ve aralığın yanında aracımızı biraz ileri sürerek öndeki aracın arka cam hizasına gelecek kadar gelmeliyiz. Bu şekilde park edersek arkamızı aynadan kontrol ettiğimizde önden gelen trafiği de kontrol edebileceğiz.

Park ettiğimiz aracın tekrar park yerinden çıkarılmasın da ise öncelikle araca binmeden araç etrafında tur atarak araç çevresinde ve lastik yakınında küçük çocukların oyun oynayıp oynamadığına etraftakilerin bir şey koyup koymadığına bakılabilir bu da bizi tatsız sürprizlerden korur.  Araca bindiğimiz zaman aynalarımızı ve diğer kontrollerimizi yaptıktan sonra aracımızı geri vitese alıp uygun gördüğümüz yere kadar geri geri gidip daha sonra direksiyonumuzu gideceğimiz yöne kıvırmalıyız çıkış işlemini girişten daha hızlı ve dikkatli yapmamızda faydamıza olacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. kadinlaaar dedi ki:

    Kadin suruculer mutlaka okumali.

BİR YORUM YAZ