Medcezir.net

Volvo C30 Özellikleri

Volvo C30 Özellikleri

Volvo markasının 2006 yılında ürettiği modellerinden biri Volvo c30.Peki Volvo C30’un Özellikleri Nelerdir? Bu modelin 3 adet kapısı bulunmaktadır. Yakıt tipi olarak dizel tercih edilmesi yakıt tüketiminde de uygunluk sağlıyor. Şehir içi yakıt tüketimi 100 km ‘de 5.7lt,şehir dışı yakıt tüketimi ise 100 km’de 3.8lt’dir.Bu kadar az tüketen araba gerçekten insanlar için çok cazip gelmektedir.  Arabanın gücüde 109 bg olduğunu göz önüne aldığımızda güçlü bir araba olduğunu görebiliyoruz. Arabanın hızı ise 100 km’ye 11,9 sn’de çıkabiliyor ve maksimum hızı 190 km’dir.

            TASARIM

Birçok araba  markası makyaj operasyonunu sis farının şeklini değiştirerek ya da stop grubunun rengini değiştirerek yapmasına karşın Volvo c30 bunlarla sınırlı kalmayıp ön yüzünü tamamen değiştirmiştir. Bu değişim arabayı gerçekten daha dinamik görünmesini sağlamıştır. Sadece ön kısmı değil arka kısmıyla da gerçekten dikkat çeken bir arabadır C30.Tamamen cam bagaj kapağı bulunduran C30 yan hizalarında dışarıya  doğru çıkık tavana kadar yükselen stop grubuna sahiptir. Gri renkli yan aynaları ve 17 inçlik jantlarıyla sportif olduğunu bizlere kanıtlıyor.volvo-c30-2

            İÇ MEKÂN

Sade fakat kullanışlı bir konsol tasarlanmış c30 için.3 kollu direksiyon simidinin üzerinde bulunan tuşlar sayesinde ses sistemi ve hız sabitleyicisinin kontrolü sağlanıyor. Alüminyum görünümlü pedallar ve vites topuzu da arabaya ayrı bir hava katmış. Arabanın tasarımında bir kaç ufak eksiklikte bulunmuyor değil tabi ki. Mavi tabanlı göstergesi, bagajının bu araba için biraz küçük olması ve el freninin çekili olduğu durumlarda araba pek de fazla iç açıcı değil.

studio photography;automobiles;car;vechile;automative media;autos;izmocars;

            KONFOR VE YOL TUTUŞU

Araç sert bir süspansiyona sahip değil. Araç konfora yönelik yapılmış bir süspansiyona sahip olduğundan yolculuk yapmak daha çekici gelebilir. Arka tarafta oturanlar için biraz daha fazla konforlu olabilirdi fakat yinede iyi bir konfora sahip durumdadır. Etkili freniyle de gerçekten çok beğeni almış bir araçtır c30.

volvo-c30-3

            EN ÖNEMLİSİ GÜVENLİK

Volvo C30,ilk defa girdiği EuroNcap çarpışma testinden 5 yıldız alarak çok beğeni toplamayı başarmıştır. Daha sonra EuroNcap testine yeni standartlar getirilmiş ve tekrar 2009 yılında teste tabi tutulan VOLVO C30,buradan da 5 yıldızlı bir performans göstererek tekrar büyük bir beğeni toplamayı başarmıştır.

volvo-c30-1

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. volvocu dedi ki:

    Çok konforlu araba. Volvoyu bilen bilir ve asla vazgeçmez.

BİR YORUM YAZ