Medcezir.net

Araba Lastiği Kampanyaları

Araba Lastiği Kampanyaları

Hayatımızın büyük çoğunluğu yollarda, arabamızda geçiyor. Ayrıca çoğunlukla kendimiz kadar sevdiğimiz başka insanları da taşıyoruz. Pekala, onların güvenliklerini de isteriz. Peki, trafikte ve arabada güvenlik nasıl sağlanır? Yapılan araştırmalar gösteriyor ki hepimizi üzen trafik kazalarının çoğu güvenli fren mesafesinin aşılmasından kaynaklanıyor. Bu mesafe her ne kadar arabanın hızına bağlı da olsa, güvenlik denildiğinde en büyük sorumluluk tekerleklere, yani arabanın lastiklerine düşüyor. Pekala, iyi bir lastik nasıl olmalıdır?

Lastikler yaz lastikleri ve kış lastikleri olmak üzere ikiye ayrılır. O halde bu lastiklere kısaca göz atalım:

-Kış Lastiği

Kış zorludur. Bu sebepten dolayıdır ki kış lastikleri de bu zorlu koşullar ile mücadele etmeye uygun olarak üretilmişlerdir. Peki, nasıl bir çalışma mantıkları vardır?

Bu lastiklerin amaçları arabanızı yola çekmektir. Ayrıca sürtünmeyi de artırmak için çivili bir yapıya sahiplerdir. Yapı malzemesi olarak kauçuk kullanılır. Bu özellikleri ile sizi ve ailenizi korur; soğuk, karlı ya da yağışlı havalarda rahat ve konforlu bir sürüş sağlar.

-Yaz Lastiği

Bizleri dahi bunaltan yaz sıcakları arabalarımızın lastiklerini de sıcaklatacak, ısınan kauçuk haliyle yumuşamaya başlayacaktır. Isınan ve yumuşayan lastikler de trafikte her an tehlike oluşturur. Kimsenin hayatını riske atmamak ve kötü tablolar oluşmasını engellemek için uzmanlar yaz lastiklerini geliştirmişlerdir.

Bu lastikler normal kauçuktan farklı olarak -60 ve 200 dereceler arasında sağlam kalabilen silikon kauçuktan yapılır. Bu sayede hem havadan dolayı hem de yolla sürtünmeden dolayı ortaya çıkan ısılar ne denli fazla olurlarsa olsunlar tekere zarar vermiyorlar.

Pekâlâ, madem bu lastikler bu denli önemli, neden insanlar mevsimine uygun lastik almazlar? Çünkü lastikler çok ucuza mal edilmiyorlar ve insanlar her zaman lastik değiştirmeye fırsat bulamıyorlar. O halde yapmamız gereken lastik alırken araba lastiklerindeki kampanyaları takip etmektir. Bunu çevrenizdeki oto tamir dükkanlarından, gazetelerden, televizyonlardan, dergilerden ya da en güncel haliyle internetten bulabilirsiniz.

Bunun için arama motorlarından faydalanabileceğiniz gibi sitemizden de kolay ve detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Tek yapmanız gereken arama motorlarından “Araba Lastiklerindeki Kampanyalar” aramasını yapmak. Karşınıza birçok kampanya çıkacaktır. Artık tek yapmanız gereken fiyatı uygun kalitesi yüksek bu hizmetten faydalanıp kendinizi ve daha da önemlisi ailenizi güvenle taşımaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ