Medcezir.net

HAMİLELİKTE GEREKLİ OLAN VİTAMİNLER

HAMİLELİKTE GEREKLİ OLAN VİTAMİNLER

Hamile kaldığınızı öğrendiniz ve yeni bir döneme adım attınız. Giydiğiniz kıyafetlerden tutun da uyku saatiniz bile değişim gösterecek. Yiyecekleriniz çok değişecek, hareket sıklığınız farklılaşacak. Yeni bir hayat ve farklı bir serüven sizi bekliyor. Elbette güzelliği yanında bazı zorlukları da olacak. Bu zorlukları en aza indirmek de sizin elinizde. Hamilelikte yemek alışkanlığımızı gözden geçirmemiz gerekiyor. Ne yiyoruz, ne içiyoruz bir liste yapmalıyız. Bu listeyi yaptıktan sonra bazılarını hayatınızdan çıkarın bazılarını yemeye devam edin.

hamilelikte gerekli olan vitaminler 2

Hamilelikte en çok ihtiyaç olan şey demirdir. Demir eksikliği hamilede kansızlık sorununu getirir. Demir eksikliğinin nedeni yeteri kadar vücuda demir girmemesidir ve aşırı kanama sonucunda vücuttaki demirin azalmasıdır. Demir eksikliği olduğunda bazı kan hapları kullanılabilir. Haşlanmış bezelye, barbunya, somon balık, kırmızı et demir ihtiyacımızı karşılayacak besinler arasındadır. Hamilelikte folik asit ve b6 vitaminlerini de almamız gerekir. Kırmızı et de bu vitaminler mevcuttur. Aynı zamanda protein de içerir.

Pregnant Woman Eating Chocolate

Protein alımı dediğimizde aklı
mıza süt ve süt ürünleri gelir. Süt ürünleri tüketmek gerekir ama dikkat etmemiz gereken noktalar var. Pastörize olmayan sütleri seçmemeliyiz. Bu sütlerde bazı bakteriler olabiliyor ve bu bakteriler hamile bayanlar için tehlikeli. Düşük, erken doğum gibi olumsuz etkileri bulunmakta. Aynı şekilde pişmemiş etler için de aynı tehlikeler söz konusu. Pişmemiş etlerde bakteriler oluşur ve bu bakteriler hamileliği olumsuz etkiler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ