Medcezir.net

HAMİLELİKTE HANGİ İÇECEKLERDEN UZAK DURULMALIDIR?

HAMİLELİKTE HANGİ İÇECEKLERDEN UZAK DURULMALIDIR?

Hamilelikte artık iki kişilik düşünmek ve yaşamak zorundasınız. Hamile olmadan önce bu seferlikten sorun olmaz diye yediğin birçok besine veda etmeniz gerekiyor. Hamilelikte doğru beslenme hem sizin için hem de bebeğiniz için önemlidir. Hamilelikte doğru bir beslenme şeklini hayatınıza almanız gerekir. Peki, doğru beslenme şekli nasıldır bundan biraz bahsedelim.

hamilelikte hangi içeceklerden uzak durulmalıdır 2

Hamilelikte ne yediğiniz kadar ne yemediğinizde önemlidir. Bir analiz yapmalısınız ve zararlı olan besinleri hayatınızdan çıkarmalısınız. Hayatınızdan çıkaracağınız ilk şey sigara ve alkol olmalıdır. Hem kendi sağlığınız için hem de bebeğinizin sağlıklı dünyaya gelmesi için sigarayı bırakmalısınız. Alkol alıyorsanız bu alışkanlığınızı da değiştirseniz iyi olur.

hamilelikte hangi içeceklerden uzak durulmalıdır

Hamilelikte pastörize süt ve bundan üretilmiş peynirlerden tüketmeye çalışın. Pastörize olmayan süt ürünlerinde bazı bakteriler oluşabilir. Bu bakteriler de erken doğuma, düşüğe, doğum sorunlarına neden olabilir. Çiğ ve az pişmiş et ürünlerini tüketmemeye çalışın. Salam, sosis, sucuk gibi yiyecekler bazı parazitler içerir. Bu parazitler hamilelikte büyük sorun yaratabilir. Çiğ etler düşüklere neden olabilir. Eğer doğum sonrasında yenirse bebekte bazı sağlık sorunlarına neden olabilir. Yüksek ateş, sarılık ve farklı sağlık sorunları meydana gelebilir. Hamileyken çay ve kahve tüketimine dikkat edilmesi gerekiyor. Çay ve kahve tüketimi demir eksikliğine neden olabilir. Hamile bayanların en büyük problemi de demir eksikliğinden kaynaklı kansızlık durumudur. Bunun için demir hapları kullanılır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ