Medcezir.net

Yalancı Gebelik olurmu?

Yalancı Gebelik olurmu?

Anne olmayı her bayan ister. Evlendikten sonra çiftler evlat sahibi olmak istiyor ve bazıları ne kadar isteseler de hamilelik gerçekleşmiyor. Uzun süredir evli olanlar ve çocuk sahibi olmak için uğraşanlar psikolojik olarak da her ay sıkıntı yaşarlar. Gebe kalmayan her kadın büyük üzüntü duyar ve diğer ay için umut etmeye başlar. Gebelik psikolojik olarak da hazır olmamızla çok alakalıdır.yalancı gebelik olur mu 2

yalancı gebelik olur mu 5

Yalancı gebelik bir konversiyon bozukluktur. Kişinin hamile olmamasına rağmen kendini hamile
zannetmesidir. Kadında mide bulantıları olur, adet kesilmesi gerçekleşir, göğüslerde şişme olur, midede bulantı olur. Anlayacağınız hamilelikte olan birçok etki vücutta gözükür. Hamile olunmamasına rağmen karında şişlik oluşabilir. Bu tarz belirtiler gerçeğe çok yakındır ve doktor bile gebelik zannedebilir. Ayrıca bu belirtiler dokuz ay boyunca sürebilir.

yalancı gebelik olur mu 3

yalancı gebelik olur mu 4

Yalancı gebelik genelde düşük yapmış kişilerde, çok fazla bebek sahibi olmak isteyen kişilerde, tüplerini bağlatan ve buna üzülen kişilerde görülebilir. Yalancı gebelik belirtileri erkeklerde de gözükebilir. Bebeği çok sahiplenen erkeklerde yalancı gebelik belirtileri görülebilir. Yalancı gebelik doktora gidildiğinde ortaya çıkar. Test yaptıran ve hamile olmadığını öğrenen kadın yıkılacaktır. Bu durumu bir psikiyatrist daha iyi açıklayacaktır. Doğru bir dille anlatılırsa bu belirtiler yavaşlayacaktır. Eğer bu belirtiler hala devam ederse psikolojik terapi uygulamak şarttır. Yalancı gebelik bir psikolojik durumdur ve çözümü yine psikolojik tedaviyle gerçekleşecektir.

yalancı gebelik olur mu

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ