Medcezir.net

Vintage Giyim Tarzı

Vintage Giyim Tarzı

Geçmişi tekrar yaşamak isteyenlerin tercih ettiği moda akımlarından biri olan vintage giyim tarzı 10-20 yıl öncesinde kullanılan kıyafetlerin tekrar moda olarak karşımıza çıkmasını simgeliyor. Nostaljik görünen bu kıyafetler başlarda bazı mağazalarda satılıyordu ve alıcı oldukça azdı. Son zamanlarda ise başını alıp giden vintage giyim en sevilen moda rüzgârlarından oluyor.

Vintage Giyim Nasıl Olur?

Ünlülerin dolaplarında bulunan eski kostümlerini çıkararak yeniden giymesiyle başlayan vintage giyim tarzı deri ceketlerin, süet parçaların ve püsküllerin yoğunlukta olduğu kıyafetler sunuyor. Bunun yanı sıra bohem ve salaş giyinmek de vintage giyim severler için güzel ve farklı bir seçenek oluyor.

Vintage kıyafetler giyerek tamamen eskiye dönmek anlamına gelmeyen bu moda akımı günümüzle geçmişi barıştıran ve dengeleyen kombinlerden hoşlanıyor diyebiliriz. Mesela üzerinize püsküllü bir ceket giydiğinizde bunu İspanyol paça pantolon yerine dar paça bir pantolonla kombineleyebilirsiniz. Ayrıca salaş bluzlarınızı, bol gömleklerinizi klasik ayakkabılarla hareketlendirebilirsiniz. Vintage kıyafetler seçerken bir dönemi yansıtıyor olmasına da dikkat etmeniz lazım, her kıyafet vintage modasını yansıtmayabiliyor.

byretro

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ