Medcezir.net

Hamilelikte Stres Nasıl Önlenir?

Hamilelikte Stres Nasıl Önlenir?

Hamilelil bir bayanın yaşadığı en önemli evrelerden biridir. Bu dönemde hem hormonel hem de fiziksel değişmeler yaşanır. Dolayısıyla kadın bu değişmelerden psikolojikmen etkilenir. Bu etkilenmeler neticesinde kadınlarda stres meydana geliyor. Peki bu stresi hamilelik döneminde nasıl en aza indirebiliriz?

hamilelikte-stres-nasil-onlenir

  1. Uzmanlara göre hamile kadın hamilelik döneminde ne kadar doğru bilgiye sahipse o kadar az stresli olur. Dolayısıyla kulaktan dolma bilgilerden uzak duranbayanlar daha az stres yaşarlar.
  2. Hamile kadın doğumun fizyolojik olarak bedende nasıl gerçekleştiğini bilirse, bedenleri ile uyum iiçinde olabiliyor.
  3. Hamile kadınlar için bu dönemde en önemli şeylerden biri de doğru ve dengeli beslenmedir. Hamilelikte kilo alımı konusunda bilgi sahibi olan kadınlar daha az stres taşıyabiliyorlar.
  4. Hareket hamilelikte önemlidir. Doğru hareketler yapan bayanalr stressiz bir doğum gerçekleştirmede daha başarılıdırlar.
  5. Nefes çalışmaları beden farkındalığını artırır. Dolayısıyla eğitimlerdeki nefes çalışmaları çok öenmlidir.
  6. Eğitimlerde yapılan emzirme ve bebek bakımı son derece önemlidir. Çünkü bebeğime nasıl bakarım korkusunu ortadan kaldırır.
  7. Babanın da aynı şekilde anne gibi bebek bakımı eğitimi alması doğum sonrası için anneye yardım konusunda hamile bayanı rahatlatacaktır.

Bütün bunları bilinçli öğrenen ve öğrendiklerini uygulayan anneler daha az stresli doğum gerçekleştirir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ