Medcezir.net

Dünyanın En Başarılı Eğitim Sistemi

Dünyanın En Başarılı Eğitim Sistemi

Dünyanın En Başarılı Eğitim Sistemi

finland-schools

Alışılageldik eğitim sisteminin dışında bir sistem var ki bütün öğrencilerin yaratıcılıklarını ortaya çıkarmakta. Bu eğitim Finlandiya’da veriliyor. Akademik eğitimler ve akademik olmayan eğitimler bir bütün halinde sunuluyor.

 

Eğitimin Temel Amacı

Eğitimin temel amacı öğrencilere tahtada ders anlatmak değil, öğrencilerin yeteneklerini keşfetmelerini sağlamak ve o yönde öğrencileri geliştirmektir.

Matematikte başarılı öğrenciye diğer sosyal derslerde de bazı uygulamalı aktiviteler yaptırılarak sosyal becerileri tek tek ortaya çıkarılabiliyor.

Öğrencinin sevdiği ve mutlu olduğu alanlar saptandıktan sonra başarı ister istemez kaçınılmaz oluyor. Okullarda tüm yönetim öğretmenlerin elinde… Yani Müdür yok.

 

Uygulanan Teknikler

 

Okullarda uygulanan teknikler sadece pratik bilgiler vermek değil, müzik eğlence, spor aktivitelerine de ağırlık verilerek öğrencilerin sanat konusundaki yetenekleri değerlendiriliyor.

Eğitim ilk öğrenim seviyesinde günlük 4 saati geçmiyor. Öğrenciler sınav stresi taşımıyor çünkü Finlandiya’da ( kablosuz iletişimin –cep telefonlarının anası olan ülke) öğrenciler sınava tabi tutulmuyor. İşte bu nedenlerle belki de tüm dünyada her sene en başarılı öğrenciler Finlandiya’dan çıkıyor…

 

Ana Amaç Nedir?

Bütün bu sistemlerin uygulanmasının temel amacı ise çocuğu mutlu etmektir. Mutlu olan çocuk kaçınılmaz olarak başarılı da olur.

 

Etiketler: Eğitim sistemi, dünyanın en başarılı eğitim sistemi, Finlandiya, finlandiyada eğitim

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ