Medcezir.net

Çocuklara İngilizce öğretmek

Çocuklara İngilizce öğretmek

Çocuklara İngilizce öğretmek

çocuklarda-ingilizce

İlk defa öğrenilmeye başlanan her şey gibi İngilizce öğrenmek de zordur aslında ama çocuklar için bu zorluk yetişkinlere oranla daha az. Neden mi?

Taze beyinler her zaman bembeyaz bir sayfa gibidir. Fakat çocuklara İngilizce öğretmek de elbette bir metot gerektiriyor. Hem de sistemli ve bilinçli bir metot.

İnternet o kadar büyük bir nimet ki İngilizce öğrenmek için o kadar çok bilgi video doküman var ki.

İngilizce öğrenmemek büyük bir tembellik demek olur dersek yeridir. Çocuklara İngilizce öğretmek için çocuklara İngilizce çocuk şarkıları dinletmek iyi bir yoldur. Daha sonra çocuklara İngilizce sevilen  çizgi kahramanlarının kısa filmleri seyrettirilebilir. Kulak alışkanlığı yapan bu filmleri izleyen çocuklar İngilizce öğrenmeye hevesleneceklerdir.

Yaş ilerledikçe dil eğitimi gittikçe zorlaşır. Zihin bir sayfa gibi dolmaya başlayınca artık yeni bir dil öğrenmek zorlaşmaya başlar. İngilizce gramer yapısı nedeniyle bizim ülkemizde öğrenilmesi zor bir dildir. Aslında sürekli pratikler yaparak bu dil yavaş geliştirilebilir.

İngilizce Dil Öğrenme Metodu

İngilizce dil öğrenme metodu resimlerle mümkün. Çizgi film kahramanlarından oluşan karikatürler ve o karikatürlerdeki olayların Türkçe ve İngilizce karşılıkları çocukların akıllarında daha fazla kalıcı olur.

Etiketler: İngilizce öğrenmek, İngilizce dil eğitimi, görsel İngilizce, karikatür ingilizce

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ceyda dedi ki:

    ilkokuldan ünivesite sona kadar öğrenemiyorz ingiizceyi bir şeyler yanlış galiba

BİR YORUM YAZ