Medcezir.net

Alzheimer Hastalığı

Alzheimer Hastalığı

Alzheimer Hastalığı

Alzheimer hastalığı halk arasında kişinin yaşlılığa bağlı olarak bunaması olarak bilinir. Kişi yaşlandıkça günlük hayat işlevlerini yerine getirememeye başlar. Hafıza yeteneğinde azalmalar algılamada azalmalar ve bazı davranışların bozulması söz konusudur. Gittikçe ilerleyen ve geri dönüşümü olmayan bir hastalıktır Alzheimer hastalığı…

Alzheimer Hastalığı Kimlerde görülür

Yaşlı insanlarda kanser hastalarında ya da kalp hastalarında en sık görülen hastalıklardan biridir özellikle kadınlarda daha fazla görülmektedir. Ellili yaşlarda da görülme olasılığı vardır bu hastalığın herhangi bir bulaşıcı özelliği yoktur…

Alzheimer Hastalığı Nedenleri

Hastalığın Nedeni tam olarak bilinmiyor. Yaşlılığa bağlı olduğu, çeşitli kafa travmaları sonucu ortaya çıkabileceği, kalp hastalarında ve yaşlı bayanlarda daha sık görüldüğü bilinmektedir.

Someone is erasing a drawing of the human brain. Conceptual image relating to dementia and memory loss. Digital illustration.

Alzheimer Hastalığı Belirtileri Nelerdir

En önemli belirtisi unutkanlıktır. Yakın bir geçmişe sahip olayları bile unutmak ve hatırlamamak bu hastalığın belirtileri arasındadır. Kişi bazen hangi zamanda olduğunu veya hangi mekanda olduğunu hatırlamaz. Eşyaların yerini unutmak ya da tuvaletin bile nerede olduğunu unutmak gibi korkunç belirtiler altına kaçırma gibi trajik sonuçlar doğurabilir. Sorumluluk almamak, insanlardan kaçmak, toplumdan uzaklaşmak gibi belirtiler vardır.

Alzheimer Hastalığı Nasıl Tedavi Edilir

Hastalığın tedavisinin olmamasının en büyük nedenlerinden biri de hastalığın nedeninin tam olarak saptanamamasındandır. Fakat erken evrelerde tanı konulması yaşam kalitesinin yükseltilmesi için yardımcı ilaçların kullanılmasına olanak sağlar. Medcezir sitesi olarak en çok merak edilen hastalıkların sebeplerini ,belirtilerini ve tedavi yollarını sizler için araştırmaya devam edeceğiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ