Medcezir.net

Gebeliğe Hazırlık Dönemi

Gebeliğe Hazırlık Dönemi

Gebeliğe Hazırlık Dönemi

Problemsiz bir gebelik dönemi geçirmek için öncelikle gebe kalmayı düşünen bayanların gebelik öncesinde muayene olmaları gerekir ve doktor kontrolünden geçmeleri gerekir. Doktor kontrolü sırasında normal olmayan durumların ortaya çıkma riskine karşılık risk faktörlerinin belirlenmesi ve göbek kalınmadan önce ortaya çıkan sorunların giderilmesi gerekir.

Örneğin Gebe kalmak isteyen bir kadın enfeksiyon barındırabilir. Bu enfeksiyonların kesinlikle tedavi edilmesi gerekir aynı şekilde hamile kalmak isteyen bir bayan farkında olmadan anemi kansızlık hastalığına yakalanmış olabilir ilaç desteğiyle kansızlığın giderilmesi gündeme gelebilir.

Bütün bu önlemleri  almak dış gebeliği, ölü doğumu, Erken doğumu engellemek için önemlidir. Gebe kalmak isteyen bir kadının Yaşam tarzını düzenlemesi gerekir. Örneğin Kötü alışkanlıkların varsa Sigara alkol gibi bunları bırakması gerekir, uyuşturucu ilaçlar kullanıyorsa bu ilaçlardan vazgeçmesi gerekir. Hamilelik aşamasına girerken ağrı kesici parasetamol ilaçların da kullanılmaması gereklidir.

Gebe Kalmak isteyen Bayanlarda Gebelik Öncesi Beslenme

Aynı şekilde Düzenli bir beslenmeye ihtiyaç vardır. gebelik öncesinden bütün bu önlemlerin alınması sağlıklı bir hamilelik/ gebelik dönemi geçirmek için şarttır. Gebe kalmak isteyen bir kadın evde evcil hayvanlar besliyorsa yine hijyen kurallarına dikkat etmelidir ve mikrop kapmamaya çalışmalıdır.

gebeliğe hazırlık dönemi

Gebe kalmak isteyen bir kadın Toksoplazma riski nedeniyle çiğ et tüketmemelidir. Bedenin zorlayacak ağır aktiviteler yapılmamalıdır. Eğer iş yerinde bilgisayar/kablosuz modem gibi EM dalgalar ve radyasyon yayan teçhizatlar kullanılıyorsa Gebe kalmak isteyen bir kadını radyasyona maruz kalması olası olduğundan, bu teçhizatlarla geçirdiği zamanı kısaltmaya gitmesi gerekir.

Gebe kalmak isteyen bir kadın kimyasal maddelerin üretildiği bir yerde çalışıyorsa bunlardan açığa çıkacak riskleri için çalıştığı bölümü değiştirebilmesi uygun olacaktır. Medcezir sitesi olarak sizlere en güncel ve yararlı bilgilerin verildiği  makaleleri sunmaya devam edeceğiz.

Etiketler. Gebelik öncesi alınacak önlemler, gebelik, hamilelik, anemi, gebeliğe hazırlık dönemi,medcezir

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ