Medcezir.net

Ökse Otunun Faydaları Nelerdir

Ökse Otunun Faydaları Nelerdir

Ökse Otunun Faydaları Nelerdir

Ökse otu Nedir, Ökse otu ne işe yarar, Ökse otu faydaları nelerdir konulu yazımızda sizlere bu gün – hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Bilindiği üzere bitkiler aleminde henüz keşfedilmeyen karada ve denizde, okyanusların ulaşılamayan derinliklerinde henüz insan keşfine kapalı olan bitkiler ve hatta hayvanlar var. Bitkiler üzerinde yapılan araştırmalar yoğunlaştıkça alternatif tıpta binlerce yıl öncesinden de şifa aracı olarak kullanılan bitkilerin daha kapsamlı özellikleri ortaya çıkıyor. Bitkilerin şifalı gücü ortaya çıktıkça insanların bitkilerin hayvanların ve tüm cansız varlıkların aslında tek bir bütün olduğu gerçeği yavaş yavaş gün yüzüne çıkıyor. Her şey birbiri ile bağıntılıdır ve zincirin halkalarını oluşturur.

Şimdi dilerseniz konumuza dönelim ve Ökse otu faydalarına değinelim.

Ökse otu Faydaları nelerdir?

Zeytin, ıhlamur kavak gibi meyve ağaçlarının dallarını mesken edinen bir bitki olan ökse otu ağaçların öz suyun emerler.

  • Tansiyonu düşürmek
  • Spazmları önlemek
  • Baş ağrılarını kesmek
  • Kireçlenmeyi önler
  • Tümör oluşumunu engeller
  • Kan dolaşımını düzenler
  • Hormon dengesini düzenler

 ökse-otu

Ökse otu Nasıl Kullanılır?

Bir su bardağına tatlı kaşığı ökse otu karıştırılır. Üzerine soğuk su eklenir ve 10 saat demlenmeye bırakılır. Kaynatılmaz. Medcezir sitesi olarak sizlere bitkiler alemini hakkında her yeni buluşu içeren bilgilerin verildiği makaleleri sunmaya devam edeceğiz.

 

Etiketler: Bitkiler Alemi Şifa Kaynağı, Ökse otu, Ökse otu Nedir, Ökse otu ne işe yarar, Ökse otu faydaları nelerdir,medcezir

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ