Medcezir.net

Karatay diyeti nedir

Karatay diyeti nedir

Karatay diyeti nedir

Karatay diyeti nedir, Karatay diyeti nasıl uygulanır, Karatay diyeti kaç kilo verdirir gibi sorulara cevap vereceğimiz bu makalemizde son derece doğal bir diyet olan ve ömür boyu uygulandığında sağlığımızı gerçekten koruyan bir diyet olduğundan bahsedeceğiz. Diyetin geçerliliğinin temel dayanağının bilim olduğunu da eklemek gerekiyor. Ünlü kalp Profesörü olan Canan Karatay toplum olarak çok yanlış beslendiğimizin farkında… Bu yüzden bizlere Karatay Diyeti’ni öneriyor. Diyeti açıklarken sizlere şundan şu kadar gram yiyin demek istemiyoruz. Karatay diyetinin öneminden bahsetmek istiyoruz. Bu diyet tamamen bilimsel araştırmalar sonucunda ortaya atılmış bir diyettir. Kısa ve öz olarak hazır paket gıdaları, doğal olmayan tatlıları, beyaz un mamullerini, rafine şekeri ve rafine edilmiş tuzu yasaklıyor.

Karatay Diyeti Nasıl Uygulanır

Hayatınızdan 3 beyazı çıkardığınızda doğal olan ne varsa onu yiyebilirsiniz. Tabi kaldıysa.  Fast-Food yiyeceklerden gazozlardan keklerden kurabiyelerden tatlılardan tamamen uzaklaşmak gerekiyor. Beyaz un mamullerini tüketmeyi sadece bir haftalığına bıraktığımızda vücudumuzun alışık olmadığı tatlı bir rahatlığa kavuştuğunu hemen hissedebilirsiniz. Çaya şeker atmadan ve çay içmeyi abartmadan tükettiğimizde yine vücuttan bir yükün kalktığını hissediyoruz. Tuzu kestiğimizde vücutta biriken ödemin yavaş yavaş atıldığını görüyoruz. Bilimin faydası ve bilimsel araştırmaların ışığında hazırlanan diyetin başarısı kaçınılmaz olur.Karatay diyeti nedir

 

Doymuş yağ oranı yüksek trans yağlar ve margarinlerden uzak durmak kalbimize en iyi hizmeti sunmak demektir. Bol miktarda vitamin ve yararlı yağ asitleri barındıran kuruyemiş tüketimi yeniden hayata geçirilmesi gereken bir tüketim olmalı.

Ömür Boyu Sağlık

Fazla kem-küme gerek yok. Bu diyet sağlam bir diyet ve ömür boyu uygulanabilir ve uygulanmalıdır da. Söz konusu olan şey sağlığımız olduğu için bu konuyu ciddiye almamız gerekiyor.

 

Etiketler: Karatay diyeti nedir, Karatay diyeti nasıl uygulanır, Karatay diyeti

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ