Medcezir.net

Paleo Diyeti Nedir

Paleo  Diyeti Nedir

Paleo  Diyeti Nedir

Paleo  Diyeti Nedir, Taş devri diyeti ( Paleo Diyeti) nasıl yapılır, Paleo Diyetinin Özü nedir gibi sorulara cevap vermeye çalışacağımız bu yazımızda taş devri diyetinin esas özünün ne olduğunu anlatmak istiyoruz.

Paleo Diyeti atalarımızın diyeti olarak da adlandırılabilir. Atalarımızın 100 yılı geçen az hastalıklı ömürlerini olgun yaşta olanlar bilirler. Onlar son derece doğal besinlerle besleniyordu. Tarlalarda bağlarda bahçelerde sınırsız oksijen alıyorlar, çalışıyorlar ve acıkınca da yiyorlardı.  Yağlarından yumurtalarına; yoğurtlarından sütlerine ; pekmezlerinden pastırmalarına kadar her şey doğaldı.  Paleo Diyeti de sizi doğal beslenmeye çağırıyor.

Paleo Diyetinin Özü nedir

Paleo Diyeti Nedir

Hayatınızdan doğal olmayan besinleri çıkarın, geriye ne kaldıysa onu tüketin. Birçok okur; hiçbir şey kalmıyor diyebilir. Ama bir bakın kıyıda köşede vardır mutlaka. Doğal olmayan tüm yiyecekleri çıkarın derken rafine edilmiş paketlenmiş her türlü besini de kastediyoruz. Raf ömrü uzasın diye kimyasal katkılarla katkılandırılan besinlerin  tüketimi de yasak, sigara içmek de yasak. Paket süt de yasak, yapay çiftliklerde yaşayan besili tavuk yemek de yasak. Dondurma da yasak. Yasak oğlu yasak var bu diyette…

Yani bu diyette serbest olan besin; mutlaka doğal olmak zorunda. Bu diyeti uygulamak istiyorsanız temel kriteriniz doğallık olacak. Taş devri denmesinin nedeni budur.

Bizon –Bufalo Avlayalım

Elimize ok yay alıp bizon avlayacak bufalo avlayacak halimiz yok. Aramızda Robinson ya da Tarzan da kalmadığına göre taş devrindeki beslenme tarzını nasıl deneyimleyelim. O devirlerde Küresel ısınma da yoktu havadaki gazların oranı farklıydı demeyin. Artık arta kalan ne kaldıysa onları seçip yiyeceğiz.

Etiketler: Paleo  Diyeti Nedir, Taş devri diyeti ( Paleo Diyeti) nasıl yapılır, Paleo Diyetinin Özü nedir

 

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ