Medcezir.net

Aile içinde Sağlıklı ilişkiler

Aile içinde Sağlıklı ilişkiler

Aile içinde Sağlıklı ilişkiler

Aile içinde sağlıklı bir iletişim kurmak ve sürdürmek çok önemlidir. Bir ailenin en önemli ihtiyacı aile içerisindeki Bireylerin birbirleriyle Sağlıklı iletişim kurması, karşılıklı empati yapması yeteneğiyle ailenin bütünlüğü ve temeli sağlama alınmış olur. Ailenin Bütün fertleri birbirlerine karşı bu açıdan duyarlı yaklaşmak durumundadır. Tamamen sorunlarla donatılmış bir hayat yaşıyoruz ki bu nedenle her ailede mutlaka sorunlar ortaya çıkar.

Aile içi iletişim önemlidir

Fakat iletişimde meydana gelecek kopukluklar Aile deki fertlerin arasındaki sıkı ve güçlü bağları zedeler. Ailenin bütün fertlerinin ayrı bir görevi ve sorumluluğu vardır. Her bir aile ferdi bu sorumluluklarını yerine getirmekle mükelleftir. Sağlıklı aile ilişkilerinin en önemli temeli karşılıklı empati yeteneğini geliştirmektir. Bu şekilde Herkes birbirinin sıkıntısını çok daha rahat bir şekilde anlayarak en kolay çözümü meydana getirebilecektir.

1-Aile içinde Sağlıklı ilişkiler

Aile fertleri sevinçlerini birbirleriyle paylaştıkları gibi sıkıntılarını da birbirleriyle paylaşmalıdır. Gerçek sevginin en yoğun olduğu aile müesseselerinde Sevgi bağı, ilişkileri birbirine sımsıkı bağlar. Fakat karşılıklı anlayış empati saygı ve sevgi bu güçlü Sevgi bağını daha da pekiştirir. O nedenle ailede sağlıklı bir iletişim kurmak için aile fertlerinin her birinin iletişimlerini güçlü tutmaları gerekir. Çünkü bir insanın düşüncelerini insanın kendisinden başkası bilemez bunları ifade etmek ve karşı taraftan anlayış beklemek çok önemlidir. Aile bireylerinin herhangi birinden ailesine açmadığı Bir sıkıntı varsa bu durum sıkıntıyı çözmez, sorunu daha da büyütür, kişinin ailesinden kopmasına neden olur…

Etiketler: Aile içinde Sağlıklı ilişkiler,empati,sevgi,aile

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ