Warning: Illegal string offset 'custom_css_post_id' in /home/content/n3pnexwpnas01_data03/08/3652908/html/wp-includes/theme.php on line 905
Anasayfa / Sağlık / Cildimizi gençleştiren besinler

Cildimizi gençleştiren besinler

Cildimizi gençleştiren besinler

 

İster genç olalım ister yaşlı olalım, hepimiz genç kalmayı çok istiyoruz ve özlüyoruz. Zamanın nasıl geçtiğinin farkında varamayan ve neredeyse bir asır ömür geçiren insanlara bu dünyada neler yaptığını sorarsanız birkaç anıdan Başka hiçbir şey hatırlamadıklarını söyleyeceklerdir.Watch movie online Get Out (2017)

Anlayacağınız hayat çok kısa olduğu için dolu dolu yaşanması gereklidir diye düşünüyoruz. Hayattan mümkün olabildiğince fazla tat- lezzet almak önceliğimiz olmalıdır. Bunun için bazı feragatlarda bulunmamız da gerekiyor.

Sağlıklı Yaşamak Zorundayız

Sağlıklı yaşam sağlıklı beslenme, egzersiz rutin kontroller, ve organik doğal  besinlerle beslenmek bizi ve cildimizi gençleştirecek besinler tüketmek ihtiyacındayız. Çünkü yaşamımızı enerjiyle sürdürüyoruz enerjiyi Besinlerden elde ediyoruz. Eğer yakıtımız kötüyse bu hayat yolundaki aracımız olan bedenimizde teklemeye başlayacaktır. Sözü daha fazla uzatmadan cildimizi gençleştiren besinler nelerdir bakalım.

19-Cildimizi gençleştiren besinler

 

 Cildi gençleştirmek için çok pahalı besinlere gerek yok. Uzmanlar herkesin kolayca tedarik edebileceği cilt dostu besinlerin neler olduğu konusunda bizleri aydınlatıyorlar. Bu besinler arasında bulunan kırmızı biber, karoten barındırması sebebiyle cildimize daha fazla Kan akışı ve dolayısıyla besin ve oksijen akışı sağladığı için cildin daha parlak hale gelmesine yardımcı oluyor. Genç  ve sağlıklı bir vücut için antioksidan maddeler de ihtiyacımız var. Bunun için kakao tüketmek faydalı. Vücudumuzun üretemediği fakat dış ortamdan almakla mükellef olduğu hayati yağ asitleri olan  Omega 3 ve Omega 6 yağ asitlerini barındıran besinler ki bunlar genellikle  taze deniz ürünleridir. Somon bunların başında gelir ve mutlaka tüketilmelidir. Cildi gençleştiren Besinleri tüketirken Elbette yağ asitlerine de ihtiyacımız var ki zeytinyağı ve ay çiçek yağı tercihimiz olmalı. Trans yağlardan uzak durmalıyız. Cildi besleyen ve nemini sağlayan E vitamini içeren besinleri de bol bol tüketmeliyiz. Böylece genç diri sağlıklı bir vücuda sahip olabiliriz.

 

Etiketler. Cildi gençleştiren besinler, cildi gençleştirmek, karoten, kırmızı biber, somon, zeytinyağı, ayçiçek yağı

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*