Medcezir.net

Gözbebeği İltihabı

Gözbebeği İltihabı

Gözbebeği İltihabı

  • Gözbebeği İltihabı nedir
  • Gözbebeği İltihabı belirtileri nelerdir
  • Gözbebeği İltihabı nasıl tedavi edilir

Gibi konularda sizlere bilgi vermeyi amaçlıyoruz.

Gözbebeği İltihabı nedir

Gözbebeği iltihabı  iritis olarak da isimlendirilmektedir. Göz bebeğimizde meydana gelen iltihap sonucu bu hastalık oluşmaktadır.

Gözbebeği İltihabı belirtileri nelerdir

Göz bebeği iltihabı belirtileri arasında yoğun ışığa fazla bakamamak, Gözlerde sulanma Gözlerde kızarıklık Gözlerde Ağrı meydana gelmesi temel belirtileri arasındadır. Hastalığın nedenleri arasında diyabet, diş çürükleri, romatizma çeşitli kazalar sonucunda göz yaralanmaları iltihaplanmaya neden olabilir.

Gözümüz en hassas  organımızdır

En hassas organımız olan gözlerimizin tedavisi de çok hassas aşamalardan geçer. Çok ince kılcal damarlarda meydana gelen iltihaplanmaları gidermek için doktorun vereceği göz damlaları faydalı olacaktır. Vücudumuzun hangi organında meydana gelirse gelsin iltihaplanma daima zarar verme ve yok etmeye yönelik bir oluşumdur.

33-Gözbebeği İltihabı

Gözbebeği İltihabı nasıl tedavi edilir

Yukarıdaki belirtileri yaşadığınızda vakit kaybetmeden bir göz doktoruna görünmeniz gerekir. Tedavinin erken yapılmasını zarar gören kılcal göz damarlarının daha fazla zarar görmesini engellemek için yararlıdır. Çünkü bilim ve teknoloji en hassas yapımız olan Gözlerimiz ile ilgili bir daha ileri tedavi imkanlarının son sınırına henüz ulaşmış değildir. O nedenle gözlerimize çok iyi bakmalıyız. Şeker hastalığımız varsa kan şekerimizi düşürmek için  şeker hastalığı tedavisine başvurmalıyız. Yüksek tansiyon hastalığımız varsa yüksek Kan basıncının kılcal damarları patlatma riskini azaltmak için ilaçlarımızı düzenli olarak almalıyız. Diş çürüklerini tedavi ettirmeliyiz.

 

Etiketler: Gözbebeği İltihabı nedir, Gözbebeği İltihabı belirtileri nelerdir, Gözbebeği İltihabı nasıl tedavi edilir, iritis nedir

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ