Medcezir.net

İdrar Torbası İltihabı nedir

İdrar Torbası İltihabı nedir

İdrar Torbası İltihabı nedir

  • İdrar Torbası İltihabı
  • İdrar Torbası İltihabı belirtileri
  • İdrar Torbası İltihabı tedavisi

İdrar yolu iltihabı hem kadınlarda hem erkeklerde oldukça sık rastlanan bir iltihap türüdür bazı kişilerde bu iltihap kendi kendine geçmektedir, bazı kimselerde da antibiyotik kullanılması zorunlu hale gelmektedir. İdrar yolu iltihabının tedavi edilmesi önemlidir. Çünkü buradaki bakteriler kanalları takip ederek böbreklere kadar ulaşabilir. Böbreklerin zarar görmesi geri dönülmez sonuçlara neden olabilir.  Bu nedenle İdrar yolu iltihabının asıl nedeni olan E.coli mikrobunun antibiyotik tedavisiyle yok edilmesi gerekir.

 

 İdrar yolu iltihabı belirtileri

Organlarına yerleşen bakteriler idrarda yanma sık sık idrar yapma isteği, devamlı idrar yapma isteği, ileri safhalarda idrarda kan görülmesi, idrar kokusunun kötü olması, mide bulantısı ve Ateş idrar yolu iltihabının belirtileri arasındadır.

36-idrar Torbası İltihabı

 

 İdrar yolu iltihabı tedavisi

İdrar yolu iltihabı tedavisi E .coli bakterisine karşı koruma sağlayan antibiyotik ilaçların verilmesi ile sağlanmaktadır. Hastalık bakteri kökenli olduğu için antibiyotiklerle kolayca tedavi edilebilir. Tuvalet yaptıktan sonra ellerin temizliğine dikkat etmek gerekir. Tuvalet sonrası üreme organlarının temizliğini tam olarak yapmak bu tür bakterilerin gelişmesini ve yayılmasını engeller. Bu yüzden kişisel temizliğe dikkat etmek gerekir.

 

 

Etiketler: İdrar Torbası İltihabı, İdrar Torbası İltihabı belirtileri, İdrar Torbası İltihabı tedavisi

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ