Medcezir.net

Zayıflamak için Ne Yapmalıyım

Zayıflamak için Ne Yapmalıyım

Zayıflamak için Ne Yapmalıyım

Fazla kilolar ya da aşırı kilolar toplum olarak hemen hemen hepimizin sorunu olmaya başladı. Modern yaşamın getirdiği rahatlıklar nedeniyle hareketsiz bir Yaşam sürüyoruz. Arabaya biniyoruz ama yürümeye üşeniyoruz. Hareketsiz yaşamamız bizlere Fazla kilolar olarak geri dönüyor.

Karar Vermek Önemli

Eğer bu fazla kilolardan kurtulmak için yeterince kararlı isek zayıflamaya gerçekten azmettiysek bazı temel kuralları uygulamamız bizleri başarıya götürecek. Bu temel kurallardan biri kaç kilo Vereceğimizi önceden ortaya koymamızdır.

Çabayı ona göre sarf edeceğiz. Kalori almak ve kalori vermek kavramlarını iyi öğrenerek mümkün olduğu kadar az kalori alıp mümkün olduğu kadar çok kalori harcamakla zayıflayabiliriz. Zayıflamanın başka bir yolunun olmadığını iyice anlamamız gerekir.

27-Zayıflamak için Ne Yapmalıyım

Motivasyon Gücü Önemlidir

Daha sonra motivasyonu güçlendirmek için oturduğunuz yerde yattığımız odada çeşitli motive edici sözlerden oluşan yazılar yazmanızı öneriyoruz. Yine motivasyonunuzu kısmen açmak için azim ve sabırla kilo vermiş olan kişilerin başarı hikayelerini takip etmek faydalı olacaktır. Bu aşamalardan sonra yediklerimizi Tabiri caizse yediğimiz lokmaları sayarsak, işi baştan sıkı tutmuş oluruz.

Akşam Yemeklerini Erken Yiyin

Akşam yemeklerini saat 19 da yemek de bu saatten sonra hiçbir şey atıştırmamak vücudun yağ depolamasını engelleyecek ve bizleri bu dertten  kurtaracaktır. Kesinlikle acıkmanıza izin vermeyecek şekilde azar azar yemek yeme ve günde en az 2 litre su tüketmek zorundayız.

Tempolu yürüyüş Şart

Son yapacağımız şey Günde en az bir saat tempolu yürüyüş yapmak ekmek ve şekerden uzak durmak bizlere kolayca kilo verdirecektir.

Etiketler: Zayıflamak için Ne Yapmalıyım, Fazla kilolar, aşırı kilolar

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ