Medcezir.net

Yeni Kimlikler Geliyor

Yeni Kimlikler Geliyor

 

Yeni Kimlikler Geliyor

Önümüzdeki 3 yıl içinde dağıtımının tamamlanması kesinleşecek olan yeni kimlikler Kırıkkale’de dağıtılmaya başlanıyor. Kimliklerin bayan ve erkek versiyonları yok. Hepsi aynı boyutta ve renkte olacak. Kimliklerde güvenlik ön planda olacak. Böylece dolandırıcılık, sahtecilik, bu kimlikler üzerinde sıfıra indirgenecek. Modern çipli kimliklerin daha başka fonksiyonları da var.

Bütün altyapı çalışmalarının bittiği yeni kimliklerimiz Avrupa standartlarında. Kimliklerin kaybolması durumunda hemen işlevsiz hale getirilebilecekler. Bir başkası tarafından kullanılamayacak olan kimliklerin elektronik çipleri mevcut.Bu çipler kişinin özel bilgilerini barındıracak. Çipleri okuyabilen özel cihazlar olacak.

34-Yeni Kimlikler Geliyor

Kimlikler Ne kadar Süre Geçerli Olacak

Kimliklerin geçerlilik süresi 10 yıl olarak belirlendi. 10 yıl boyunca kullanabileceğimiz kimliklerimizi 10 yılın sonunda yenisi ile değiştirmemiz gerekecek. Tam güvenlikli kimliklerin başkaları tarafından bilgilerinin değiştirilmesine imkan yok.

Bu işi en güzel tarafı kimliklerin, okullara, bankalara, hastanelere entegre edilebiliyor olması. Kimlikle özel biyometrik okuyucular sayesinde kolayca okunabilecek. Kimliklerde PIN şifreleri ve PUK şifreleri kişiye özel olacak. Randevu alınarak sahip olabileceğiniz yeni kimliklerin dağıtımına Kırıkkale’de başlanıyor.

Etiketler: yeni kimlikler, çipli kimlik

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ