Medcezir.net

Ayaklar Akşamları Neden Şişer

Ayaklar Akşamları Neden Şişer

 

Ayaklar Akşamları Neden Şişer

Akşamları ayaklarınız şişiyorsa ayak şişmesi için alacağınız bazı önlemler var. Şişliklerin oluşma sebebi dokularda sıvı birikimidir. Bazı durumlarda bilek şişmesi ayak şişmesi endişe edilecek bir sorun olmayabilir. Kalp yetmezliği olan insanlar daha sık s El ve ayaklarda şişme görülmektedir.

 Ayaklarımız neden şişiyor

Ayak şişmelerinin belli başlı bazı nedenleri var. Örneğin Özellikle sabah uyandığımızda ayaklarımız şişiyorsa, bunun nedeni; yatarken aynı pozisyonda sürekli kalmamız nedeniyle ve  hareketsiz kalmamız nedeniyle ayaklara Yeterince kan gitmediğindendir.

Bu nedenle ayakları şişiyor.

35-Ayaklar Akşamları Neden Şişer

Hareketsizlik, şişkinliği ayaklarda meydana getiriyor. Ayrıca ayaklarda yaralanmalar varsa yine şişlik meydana gelebilir. eklem yerlerinde meydana gelen kanamalar şişliklere ve morluklara sebep olabilir. Ayrıca hamile kadınların da sık sık Ayaklarının şiştiği biliniyor. Kadının vücuduna binen yükü nedeniyle bacaklardaki damarlara baskı olduğu için Kan akışı yeterli düzeyde olmuyor.

Ayak şişmelerinin önlemek için ayaklarınızı önce Sıcak suya daldırın 5 dakika beklettikten sonra ardından soğuk suya daldırın. Böylece kan akışını hızlandırmış olacaksınız. haftada 3 kez uygulama yaparsanız sabah kalktığınızda ayaklarınızın şişmemeye başladığını görebilirsiniz, tabi ciddi sağlık sorunlarınız yoksa…

 

 Etiketler. Ayak şişmesi, ayak şişmesinin nedenleri

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ