Medcezir.net

Meme Kanserinde Erken Teşhis Önemli

Meme Kanserinde Erken Teşhis Önemli

Meme Kanserinde Erken Teşhis Önemli

Dünyadan ve ülkemizden en sık kadınlarda görülen kanser türlerinden biri olan meme kanseri yılda neredeyse 400.000 kadının hayatını karartıyor. Fakat meme kanseri ile  mücadele etmek gelişmiş tıbbın becerdiği en iyi işlerden. Buradaki önemli ayrıntı meme kanserinin ilk evrelerinde Erken teşhis edilmesi Hayati önem taşır. Çevrenizde meme kanserine yakalandığı halde Erken teşhis ve tedavi ile bu illetten kurtulan insanlar görebilirsiniz.

Bireysel Kontroller

Kadınlar özellikle 40 yaşından sonra 6 ayda bir tam teşekküllü hastanelerde kontrollerden geçebilirler. Bununla birlikte meme içinde oluşmuş veya koltuk altında meydana gelen ağrısı olmayan bezeler veya şişlikler varsa bunları ciddiye almak gerekiyor. Bu kontrollerin bizzat hasta tarafından yapılması gerekiyor.

36-Meme Kanserinde Erken Teşhis Önemli

Erken teşhis edilen meme kanserlerinde mücadelede başarı elde etme şansı çok yüksektir. Bu nedenle meme kanserine yakalanan ve erken teşhiste meme kanseri tespit edilen kadınların Moral düzeylerini düşürmemeleri meme kanseriyle mücadelede önemlidir. Meme kanserinin erken teşhisinde Kadınlar her banyoda 5 dakikalık kendi kendilerini muayene etme yöntemi ile (elle muayene)meme kanseri riski taşıyıp taşımadıklarını görebilirler. Ayrıca yıllık kontroller yapılarak ultrason mamografi gibi incelemeler ve testleri yaptırarak meme kanserinin erken teşhisinde atik davranabilirler.

Etiketler: meme kanseri, meme kanseri erken teşhis

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ