Medcezir.net

Başarı Tesadüf müdür Ki

Başarı Tesadüf müdür Ki

Başarı Tesadüf müdür Ki

Siz öyle düşünüyorsanız başarılı olmuş kimselere sorun. Başarının tesadüf olmadığını ve başarıyı elde etmek için çektikleri inanılmaz sıkıntıları ve giriştikleri maceraları anlatırlar.

Ben kimsenin tesadüf eseri başarıyı elde ettiğini görmedim. Loto, toto, piyango milyarderleri ve kazanılmış başarıyı miras alanlar dışında. Onlarınki de başarı değildir zaten.

NLP biliminin önde gelen isimlerinden Antony Robbins bir kitabında bir deneyden bahseder. Der ki, tümü zengin insanlardan oluşan bir grubun ellerini kollarını  bağladık, kredi kartlarını ve kimlik bilgilerin ,çeklerini aldık. Sonra onları hiç gitmedikleri bir şehre, bir gece yarısı bıraktık. Onları nereye getirdiğimizi bilmiyorlardı. 15 gün sonra onları aynı noktadan almak üzere sözleştik.

17-Başarı tesadüf müdür ki

Düşünün, 15 gün sonra ne olmuş olabilir?

Bu beş parasız kalan milyoner iş adamları ve iş kadınları  önceki hayatlarının avantajlarını kullanmadan sıfırdan başlayacaklardı.15 gün süren deneyde kendi başlarının çaresine bakacaklardı. Elde ettikleri başarıyı tekrar edip edemeyecekleri sınanıyordu.

Sonuçta %90’ı bir markette, bir dükkanda ya da bir lokantada veya bir oto yıkamacıda iş buldular. Tecrübeleri iş çevirme becerileri, birikimleri onların tek sermayesi idi. Nüfuzlarını kullanmadılar. Sıfırdan yeni bir şehirde 5 parasız ve hatta kimliksiz bırakıldılar. Ama başarılı oldular. Bu deney, başarının tesadüf olmadığını gösteren en güzel deneylerden biri idi.

Etiketler. Başarı, başarı tesadüf müdür,

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ