Medcezir.net

Başarısızlıktan Dersler Çıkarmak

Başarısızlıktan Dersler Çıkarmak

Başarısızlıktan Dersler Çıkarmak

Hiç fark ettiniz mi bilmem ama ben dünya çapında başarılar elde etmiş bir çok insanın geçmiş deneyimlerinde bir çok kez başarısızlıklar elde ettiklerini ve bu deneyimlerini doğru yönde kullanarak başarıyı elde ettiklerini görürüm okurum.

Her sektörden buna örnekler bulmak zor değildir. Hepiniz Bruce Lee’nin dünya çapında bir karate ustası olduğunu bilirsiniz. Ama çok azınız bu kişinin her gün onlarca kişiden dayak yediğini bilmez. Bruce Lee bir gün dayak yemekten bıkar ve hayatını değiştirecek bir karar verir. Dövüş sanatlarını en iyi şekilde öğrenecek ve kendisini dövmek isteyenlerin ağzını burnunu kıracaktı. Tabi film yıldızı olmak, hayallerinde var mıydı bilinmez ama başarıyı herkes ödüllendirmek ister. Başarı yolunda ilerleyeni engellemek, fakat başarı elde edilince de kutlamak tüm dünyada geçerli bir tavır. Hasılı Bruce LEE o gençlerden dayak yemese idi, böyle bir yıldız doğmayacaktı.

20-Başarısızlıktan Dersler Çıkarmak

Bir başka örnek;

Dünyanın ağzını açık bırakan sihirbaz illüzyonist Dynamo, hani şu camdan geçebilen çocuk, denizde milletin aval bakışları altında su üzerinde gezintiye çıkan çocuk. O da aynı şekilde okul arkadaşlarından her gün dayak yiyormuş. Kendisini savunacak hilelere başvurmaya karar vermiş. Tabii Bruce LEE gibi karate değil de, fizik kurallarını ihlal edecek beceriler sergilemek istemiş. Birkaç yılda da bunu başarmış. Artık insanlar onu dövmek için değil, öpmek ve hediyeler vermek için kovalıyor.

Örnekler binlerce hatta milyonlarca…

Başarısızlık, bir noktada sizi en başarılı yapmak için yardımcı uyarılardır, araçlardır. Doğru yolu bulmak için yola konan parlak levhalardır. Ders almasını bilene tabii.

Bruce LEE

 

Dynamo

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ