Medcezir.net

Günlük Kalori İhtiyacı

Günlük Kalori İhtiyacı

Günlük Kalori İhtiyacı

Yetişkin bir erkek için ortalama günlük kalori ihtiyacı 2000 ile 2500 arasında değişir. Vücudun kendi enerjisini sağlamak için bu kadar kalori alması gerektiğini varsayarsak, Bundan da yüksek kalori  ihtiva eden besinleri, abur cuburları  tüketmemeye karar vermeliyiz, tükettiğimizde her bir kalori depolanacak ve  yağ olarak geri dönecek . O halde tükettiğimiz besinlerin kalori değerlerine dikkat etmemiz formumuzu korumamız ve hatta kilo vermemiz açısından yararlı.

Alacağımız kalorileri bir liste halinde sıralamaya başlarsak yemek yeme konusunda daha dikkatli olmaya başlarız. Bu tutum bize sağlık olarak geri döner. Atalarımızın Can boğazdan gelir atasözü artık geçerliliğini kaybetmiş görünüyor. Öyle görünüyor ki Can boğazdan gelmez Can boğazdan çıkar dersek yanlış söylemiş olmayız. Çünkü zaman, atalarımızın zamanı değil .Besinler, onların zamanındaki gibi sağlıklı değil. Bizler onlar gibi tarlalarda ter atmıyoruz.

29- Günlük Kalori İhtiyacı

 

Gelin kendimize bir iyilik yapalım. Günde tükettiğimiz kalorilerin hesabını tutalım. Eğer vermek istediğimiz kilolarımız varsa günlük kalori alımını 1500 kalori ile sınırlı tutarak çok rahat bir şekilde fazla zorlanmadan yaşayabiliriz.

Bunu başarmak için besinlerin kalori değerlerini bilmek ve hatta besinlerin glisemik indeksini de yani besinlerin kana geçmesi hızlarını ve potansiyellerini de bilmemiz gerekiyor. Bütün bunların özeti şeker ve ekmekten uzak durmak üzerindedir.  Yani yazımızın ana teması bu. Konuyu bu kadar dallayıp budaklamamızın ana nedeni sağlıklı yaşam için ekmek ve şekerden uzak durmanın değerini anlatmak için.

O halde şeker ve ekmekten uzak durun.

Sadece şeker ve ekmekten uzak durarak büyük bir adım atmış olacaksınız. Kalori alımını azaltmış olacaksınız ve hızlı bir şekilde formunuzu kazanmaya başlayacaksınız. Çünkü şeker ve Ekmekte çok fazla kalori var glisemik indeksleri çok yüksek. Dolayısıyla fazla kiloları almamıza sebep oluyorlar. Eğer bir şekilde bunlardan kurtulabilecek formumuza kısa süre içinde kavuşacağımızı Garanti edebiliriz.

Etiketler: şeker, ekmek, formu korumak, kilo vermek, kalori

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ