Medcezir.net

Kısırlık-İnfertilite Nedir

Kısırlık-İnfertilite Nedir

Kısırlık-İnfertilite Nedir

 

On binlerce aile, büyük bir özlem ve iştiyakla güzel çocuk istemelerine rağmen bir türlü çocuk sahibi olmayabilirler. Düzenli bir şekilde, Cinsel birleşmelerin olmasına karşın hamileliğin gerçekleşmemesi kısırlık durumunu gündeme getirir.

Kısırlık sorunu

Erkekte ya da kadında kısırlık olabilir. Bunu teşhis etmek için doktora görünmek gerekir. Erkek sperm hücrelerini sayımını ortaya çıkarak testlerden geçmeli, kadın ise üreme organı, hormon tetkiki, ultrason cihazı ve diğer test araçlarından geçmelidir. Kısırlık büyük oranda tedavi edilebilir.

30-Kısırlık Nedir

Gebelik Nasıl Olur

Öncelikle düzenli olarak erkek ve kadında cinsel birleşme gerçekleştirilmelidir. Hem erkek hem kadın üremeye yatkın donanıma sahip olmalıdır. Kadının adet görme periyodu 28 gün kabul edildiğinde, kadının adet görmeye başladığı birinci günden itibaren sayılarak, 12. İle 16. Gün aralığında cinsel birleşme gerçekleşirse gebe kalma ihtimali çok yüksektir.

24-Kısırlık Nedir

Tüp Bebek

Bazı çiftler, herhangi bir sorun olmamasına ya da bir soruna rastlanmamasına rağmen yıllarca çocuk sahibi olamazlar. Çocuk sahibi olmak için varlarını yoklarını ortaya koyarlar. Eşler arasındaki sevginin azalması, monoton yaşam, umutsuzluk, yaşama sevincinin kaybolması gibi ciddi sorunlardan kurtulmak için tüp bebek yöntemi düşünebilir.

 

Etiketler: kısırlık nedir, kısırlık nedenleri, tüp bebek

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ