Medcezir.net

Kitap Tavsiyesi-Ahmet Cevizci Felsefe Tarihi

Kitap Tavsiyesi-Ahmet Cevizci Felsefe Tarihi

Kitap Tavsiyesi-Ahmet Cevizci Felsefe Tarihi

2016 kitap tavsiyesi kategorimizde Ahmet Cevizci Felsefe Tarihi adlı eşsiz bir kitap var.2002 yılında Profesörlük ünvanını alan Ahmet Cevizci üniversite öğrenimini Dil ve Tarih Coğrafya fakültesi Felsefe Bölümünde tamamlamış, yüksek lisans tezinde Sokrates düşüncesini ve Platon’un Sokratik diyalogları yoluyla incelemiştir. Platon’un Bilgi Kuramı ile doktora derecesini almıştır.

Felsefe kültürünün yaygınlaşması ile toplumların daha güzel, barışçıl ve zengin olabileceklerine olan inancının bir ürünü olan bu kitapta felsefenin başından sonuna kadar, A’dan Z’ye bütün konuları anlaşılır sade bir üslüp ile kaleme alınmıştır. Felsefeye merak salmış insanların sadece bu kitabı okuyarak Felsefe hakkında derin bir bilgi birikimine sahip olabileceğini söylemek yanlış olmaz.

15-Kitap Tavsiyesi-Ahmet Cevizci Felsefe Tarihi

Filozofların karmaşık söylemleri ve anlaşılmaz tavırları, zaten sıkıcı ve anlaşılmaz olan felsefe terimlerini daha da sıkıcı hale getirirken; oluşan bu düğümü çözmek ancak Ahmet Cevizci gibi bir üstadın maharetli elleri ile mümkün olabilirdi. Kitabı okurken karşılaşacağınız samimi ve candan karşılama, sade anlatım kitabın geneline yayılmıştır. Baştan sona sıkılmadan okuyabileceğiniz Ahmet Cevizci Felsefe Tarihi, 2016  kitap tavsiyeleri kategorilerimiz arasında baş tacı.

Etiketler: Ahmet Cevizci Felsefe Tarihi, 2016 kitap tavsiyesi

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ