Medcezir.net

Kitap Tavsiyesi Aşkın Gözyaşları

Kitap Tavsiyesi Aşkın Gözyaşları

Kitap Tavsiyesi Aşkın Gözyaşları

2016 kitap tavsiyesi kategorimizde Aşkın Gözyaşları adlı kitabı ile Sinan Yağmur’un biz insanlığa kazandırdığı nadir ve eşsiz bir kitap olan bu kitapta, kitabı eşsiz yapan Şems Tebrizi ermişinin bilinmeyen yönleri anlatılıyor.

Gerçeği herkes istemez. İster gibi görünür ama istemez.Tüm ermişlerin ortak yakınmasıdır bu. Gerçek çok ağırdır. Hayatı kökünden değiştirir. O nedenle gerçeğin etrafında dolanmak ve ona dokunmadan, ondan çıkarılabilecek menfaatleri kemirmek ve bu yolla bir geçim kaynağı oluşturmak birçok ermiş geçinen kişinin davranışıdır. Bu kişilerin erdiği bir yer yoktur. O nedenle tasavvuf bu kimseler yüzünden hiçbir zaman anlaşılamamıştır. Hakikat; onlar da tasavvufu anlamış değillerdir. Anlamış olsalardı Muhyiddin Arabi gibi, kendisine bağışlanan konak anahtarını yoldan geçen bir dilenciye bağışlayıp terk-i diyar edecek ermişliği gösterir, küçük menfaatler peşinde koşmazlardı.

Hazineler

Gerçek tasavvuf ermişlerinin ulaştığı hazineler, dünyadaki hazinelerle kıyas edilemez. İşte bu nedenledir sufilerin dünyaya kıymet vermemeleri. Şems Tebrizi de böyle bir sufidir. Allah Aşkı ile yanıp tutuşur. Dünya malı ve menfaati ile ilgilenmez. Tek derdi ibadettir, şükürdür. Tüm ömrü böyle geçmiştir.

11-Kitap Tavsiyesi Aşkın Gözyaşları

Bir örnek vermek verme gerekirse;

Kendisinin ve Celaleddin-i Rumi’nin birlikte tuttukları ermişlerin orucu olan “visal orucu” tutanlar, yaz günlerinde iftar anında iftar açmaz bir sonraki güne yine oruçlu başlar (toplamda 2 gün üst üste oruç)ve bir sonraki günün akşamında bir tas çorba ile iftar açarlar. Sonra yine ibadet başlar. Böylesine nefsi ezip paramparça edebilme gücünü elde etmek; sadece gerçek ermişlerin hakkıdır.

Kitabı okuyarak gerçek aşkın ne olduğunu kavrayın.

Etiketler:aşkın gözyaşları, şems tebrizi, kitap tavsitesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ