Medcezir.net

Kitap tavsiyesi-Ben O’yum

Kitap tavsiyesi-Ben O’yum

Kitap tavsiyesi-Ben O’yum

2016 kitap tavsiyesi kategorimizde Maharaj’ın “Ben O’yum” adlı eseri ufukları zorlayan bir eser. Hiçbir akademik kariyeri olmayan basit bir esnaf olarak hayatını mütevazi bir şekilde yaşayan ve oğlunun evinde yaşamını idame ettiren bilge Maharaj, bütün soruların cevaplarını fazlasıyla bulmuş gibi.

En karmaşık felsefi sorulara ve sosyal-psikolojik ya da toplumsal problemlere öylesine berrak cevaplar veriyor ki, onu okuyanların ağzı açık kalıyor. Böyle bir hazır cevaplılık, bu kadar ucu bucağı olmayan bir zeka fışkıran beyan, gösteriyor ki bu kişi bir bilge.

Kendisinden bilgi almak isteyen ve yurt dışından kalkıp gelen kafileleri oğlunun evinde ağırlayan Bilge Maharaj evrenin tüm karmaşasının bir perdeye yansıtılan bir filmden ibaret olduğunu, insanın ise olması gerektiği yerde, yani izleyici koltuğunda oturmak yerine filmin içine katılarak boş yere acı çektiğini öyle cümlelerle ve betimlemelerle anlatıyor ki, kitaba kapılmamak elde değil. Kitabı bizzat Maharaj kaleme almamıştır. Onun konuşmaları derlenmiş ve kitap haline getirilmiştir.

9-Kitap tavsiyesi-Ben O'yum

  • Evrenin gizemi
  • İnsanın gizemi
  • Aydınlanmanın kısa yolu
  • Acının kökeni
  • Zevkin kökeni
  • Mutlak huzurun kaynağı

Ve daha binlerce soru hakkında bilge bir ağızdan cevaplar arayanlara bu kitap tavsiye edilebilir.

Etiketler: 2016 kitap tavsiyesi, maharaj,Ben O’yum

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ