Medcezir.net

Kitap Tavsiyesi Yaralı Bilinç

Kitap Tavsiyesi Yaralı Bilinç

Kitap Tavsiyesi Yaralı Bilinç

Yaralı bilinç kitabı bu haftaki kitap tavsiyemiz arasında. Kitabın yazarı İran kökenli Daryush Shayegan. O bir filozof, düşünce insanıdır. Düşüncelerini yazıya ustaca döker. Okuyucuyu zorla sürükleyen bir akıcı üsluba sahiptir. Sınırsız hayal gücünün evreninde daha önce dokunulmamış alanlara cesurca giriş yapar. Bazen Öyle derinliklere çeker ki, okuyucu ürperir. Kendini zorla sorgulamaya iter. Tutunacak bir alan bırakmadan ve kaçacak delikleri tamamen kapatarak ısrarla kişisel sorguya iter insanı.

İslam toplumlarının batılılaşma sürecinde karşılaştığı fakat aşamadığı sorunlara değindiği bu kitapta, yazarın, saygı duyulan felsefe birikimini, analiz yeteneğini, empati yeteneğini müşahade etmek mümkündür.

7-Kitap Tavsiyesi Yaralı Bilinç

Kitapta, İranlı düşünürün kimlik kaybı korkusu, yerliciliğin eleştirisi temel alınarak geliştirilen ve ontolojik farklılıklardan yola çıkılarak aslında yerlici uzlaştırma çabalarının şizofreni olduğunu iddia etmesi ve bizzat kendi tecrübelerine, felsefi birikimine ve değerlendirme yeteneğine dayanarak bu uzlaştırma çabalarının hezeyanla sonuçlanacağı iddiası ve bunu temellendirmek için, bunu destekleyen kendine has argümanları ile ve ifade tarzı ile farklı çıkarımlarda bulunması, okuyucunun ufkunda farklı boyutlardan bakabileceği pencereler açar.

2016-kitap tavsiyesi olarak Daryush Shayegan Yaralı Bilinç– Geleneksel toplumlarda kültürel şizofreni kitabını okumanızı ve düşünce dünyanızda daha önce gidilmemiş düşünsel kozmik okyanuslara  seyahat etmenizi  sağlayacak olan bu donanımlı tekneye binmenizi tavsiye ederiz.

Etiketler.2016 kitap tavsiyesi, yaralı bilinç, Daryush Shayegan

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ