Medcezir.net

Neden Süt İçelim

Neden Süt İçelim

Neden Süt İçelim

Yıllardır beslenme uzmanları diyetisyenler doktorlar ve bu konuda bilgili olan herkes süt içmenin faydalarını anlatır dururlar. Fakat yine de süt içmek birçok insan için cazip bir fikir olarak görünmüyor. Vücudumuz için çok önemli vitaminler proteinler ve mineraller içeren süt Zinde bir vücut yapısı için mutlaka günlük olarak tüketilmeli.

Bizleri hastalıktan koruyan en temel unsurlardan ve besin kaynaklarından biri olan süt içmek için bir sürü nedenimiz var. Öncelikle süt tam bir kalsiyum kaynağıdır. Kemiklerin güçlenmesi ve gelişimi için en zengin kalsiyum kaynaklarından biri olan sütü tüketmek gerekiyor. Her cinsten ve her yaştan insan var bu açıdan süte ihtiyaç duyuyor. Süt aynı zamanda kalp hastalıklarıyla mücadele de yararlı, kan basıncını düşürerek fosfor kalsiyum ve protein desteğini sunarak kalp hastalıklarına karşı bizleri kendi çapında koruyor.

39-Neden Süt İçelim

Çocuklarda zeka gelişimini artıran sütün tüketilmesi çocukların derslerinde daha başarılı olmasına yardımcı olur. Süt aynı zamanda tam bir enerji kaynağıdır, yağ karbonhidrat ve protein içeren süt vücut için gerekli besinlerin büyük bir bölümünü sağlıyor. Süt diş ve diş etlerinin yapısı için önemli bir kaynak.

Şimdi şu soruyu sormamız lazım. Neden süt içmeyelim?

Etiketler: sütün yararları, süt tüketimi,

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ