Medcezir.net

Papaji Kimdir

Papaji Kimdir

Papaji Kimdir

Papaji, Ramana Maharshi’nin öğrencisi bir aydın bilge. Aynı zamanda son zamanlarda dünyada yer edinen mistik tutarlı konuşmaları ile ünlenen Mooji’nin üstadı.

Papaji, kelimelerle ifade edilmeyecek bir insan. Her insanın Budha gibi aydınlanma potansiyeli olduğunu savunuyor. Ona göre hayatın asıl nedenini sorgulayan beyinler, hep karmaşa isteyen zihnin yolunu takip ederek yanlış yapıyorlar. Zihin karmaşa ister ve basitlikle yetinmez. Hayatın anlamı çok basittir. O kadar Basittir ki, ona ulaşmanın bu kadar kolay olması pek inandırıcı değil. Kutsanma ve aydınlanma “şimdi” ve “buradadır”. O sadece sessizce ve sessizlikte  kalınarak bulunabilir.

1-Papaji Kimdir-1

Üstadı Ramana’nın ona söylediği bir söz ile bir anda aydınlanan Papaji, binlerce insana gülücükler saçarak onların uzağa gitmelerine gerek olmadan sadece iç özlerine bakmalarının yeterli olduğunu belirtiyor. Ona göre aydınlanmak işte o kadar kolay.

Üstadı Ramana ona görünen ve kaybolan her şeyin aslında gerçek olmadığını söylüyor. Olayları izleyen “ben” zamandan mekandan ve nedensellik kavramından uzaktır. Diğer her şey gelip geçicidir ve bu nedenle gerçekliği yoktur. O halde izleyen kim? Onu bul! Diye tembihlemiş. Başka bir deyişle mutlak kalıcılığı olan bir şey asla görünüp kaybolmaz. Dünya ve içindekiler sürekli olarak form değiştirdikleri için gerçek değildirler.

 

Etiketler: papaji, ramana maharshi,mooji

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ