Warning: Illegal string offset 'custom_css_post_id' in /home/content/n3pnexwpnas01_data03/08/3652908/html/wp-includes/theme.php on line 905
Anasayfa / Sağlık / Sepsis Hastalığı Nedir

Sepsis Hastalığı Nedir

Sepsis Hastalığı Nedir

Sepsis hastalığı vücudun bakterilere virüslere karşı yanlış tepkiler vermesidir. Kan zehirlenmesi olarak bilinir. En çok ölümlerin gerçekleştiği bir hastalıktır. Bu hastalıktan dolayı gerçekleşen ölümlerin sayısı çok fazladır. Kana karışan bakteriler ve virüsler ölüme neden olmaktadır. Hem idrar yolları hem de akciğer enfeksiyonları ile kendini gösterir. Basit bir apse –diş iltihabı bile kanı zehirleme potansiyeline sahiptir.

İnsan güçlü bir varlık değildir. Nefes yoluna kaçan bir lokma ile boğulabilir. Bir sıtma mikrobu taşıyan bir sivrisineğin sokması ile sıtmadan ölebilir. Dünyada insanı öldürmek için var olan milyonlarca virüs ve bakteri vardır.

40-Sepsis Hastalığı Nedir

Vücuda giren mikroplara karşı vücut kendi savunma mekanizmasını harekete geçirir. Ama bunun için de bir ayar önemlidir. Vücudun salgıladığı lökositler fazla miktarda salgılandığında, yani tepki ayarsız olduğunda, bu maddeler vücutta yayılır ve damarları genişletirler. Genişleyen damarlardan kan geçirmek için KALP organı çok fazla gayret gösterir çalışır. Böylece nabız çok yükselir. Nabız yükselince olan şey, dolaşımın felce uğramasıdır. Organlar hayati sıvı olan kan ile yeterince besin ve oksijen alamaz ve ölürler.

Etiketler: Sepsis hastalığı,kan zehirlenmesi

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*