Medcezir.net

Vücudumuzdaki aşırı benlere dikkat

Vücudumuzdaki aşırı benlere dikkat

Vücudumuzdaki aşırı benlere dikkat

 

Vücudumuzda oluşan aşırı sayıdaki benler cilt kanserinin belirtileri olabilirler. Bu konuda araştırmalar yapan İngiliz bilim insanları benler cilt tipleri üzerinde çeşitli verileri sekiz yıl boyunca toplamışlardır. Bütün vücudunda 50 ve üzerinde sayıda Ben olan insanların cilt kanserine yakalanma risklerinin daha fazla olduğu tespit edilmiştir. Özellikle kollarda fazla sayıda Ben varsa cilt kanserine yakalanma riski çok yüksektir. Bu riski etkileyen faktörler kötü beslenme Sigara ve alkol kullanımıdır. Tek başlarına Sigara içmek ve alkol tüketmek cilt kanserine neden olmayabiliyor, gene de cilt kanseri riski taşıyanların bu riskini daha da arttırdıkları bilinmektedir…

37-Vücudumuzdaki aşırı benlere dikkat

Eğersizin de kolunuzda fazla sayıda Ben varsa tam teşekküllü bir hastanede çeşitli testler yaparak içinizi rahatlatabilirsiniz. Benlerin kontrolünü sağlamak için kişinin dermatoloğa başvurulması yeterlidir. Özellikle çok tehlikeli olan melanom deri kanseri türüne yakalanmamak için check up yaptırmak faydalıdır. kanserin hangi türü olursa olsun Erken teşhis daima kanserle mücadelede fayda sağlar.

 Benlerin çıkarılması

Benlerin  çıkarılması, uzman doktorlar yapılan testler sonucunda olumlu cevaplar alındığı takdirde benlerin çıkarılması tehlikeli değildir. Fakat kocakarı ilaçlarıyla, kulaktan dolma bilgilerle benleri çıkarmak-yakmak oldukça tehlikeli olabilir.

Etiketler: benler, benleri çıkarmak,cilt kanseri

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ