Medcezir.net

Zeytinin Yararları

Zeytinin Yararları

Zeytinin Yararları

Zeytinin yararları nedir, zeytin kaç kaloridir gibi sorulara cevap vereceğiz. Geçenlerde bir Profesör zeytinin yararlarını ifade etmek için onlarca zeytini yedi. Zeytinin yararlarını ifade etmenin en iyi yolu bu olsa gerek.

Mutfaklarımızda vazgeçemeyeceğimiz tatlardan biri olan zeytinin gıda değeri kalori değeri ve  içerdiği vitaminler mineraller sebebiyle büyük yararları olduğunu ifade edebiliriz.

28-Zeytinin Yararları

 

Zeytin ülkemizde boşça yetişmekte

 

Hem siyah zeytin hem de yeşil zeytin ülkemizde bolca yetişmekte ve insan vücuduna çok büyük faydalar içeriyor.

 

Zeytin kaç kaloridir

 

20 gram zeytin 41 kaloridir. İçince karbonhidrat, protein, sağlıklı yağ, sodyum, potasyum, kalsiyum, A vitamini ve Demir barındıran Zeytin tüm bu içerikleri kendi küçük bünyesinde barındırıyor.

Ayrıca Omega-3 ve Omega-6 yağ asitlerini de barındırıyor. Bu yağları vücut üretemiyor. Ama bu yağlara vücudumuz muhtaç durumda.

 

Kalp Krizi Riskini Önlüyor

 

Mutfaklarımızda vazgeçemeyeceğimiz tatlardan biri olan zeytinin gıda değeri kalori değeri ve  içerdiği vitaminler mineraller sebebiyle büyük yararları olduğunu ifade ettik fakat en önemli faydalarından biri kahvaltılara lezzet olmaktan ziyade, kalp krizini de önlemesi. Kalp ritmini düzene koyması. E vitamini içeriği ile cildi güzelleştirmesi.

Etiketler: Zeytinin yararları nedir, zeytin kaç kaloridir

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ