Medcezir.net

Göz Altı Kırışıkları Nasıl Giderilir?

Göz Altı Kırışıkları Nasıl Giderilir?
Göz altı kırışıklıkları, göz altlarının kırışmasına neden olan belli başlı durumlar bulunmaktadır. Bunlar düzensiz uyku, göz bozukluğu olanların gözlerini sık sık kısarak etrafa bakması, alkollü ürünlerin fazla tüketilmesi, düzensiz beslenerek kilo artması ve kaybının hızlı olması, sigara bağımlılığı ve özellikle kilolu kişilerin gülümsemesi sırasında oluşan kırışıklıkların zaman içerisinde yüzde yer etmesidir. Göz altı kırışıklığına bazen de dikkatli davranmayarak davetiye çıkardığımızıda söyleyebiliriz.
Göz altı kırışıklıkları neden artar,  
Yaz aylarında göz sağlığımız için takmamız gereken güneş gözlükleri aynı zamanda göz altında oluşabilecek kırışıklıkları da önleyecektir. Güneş gözlüğü takılmadığı sürece gözler kısılarak bakılacak ve Zaman içerisinde o kırışıklıklar göz altına yerleşecektir. Uyuma şeklimiz de göz altı kırışıklıklarımızı etkilemektedir. Sırt üstü uyumaya özen gösterilmelidir aksi taktirde yüz üstü uyumalarda cilt yastık ile sıkışmaktadır. Bu durum sürekli olarak tekrarlandığı zaman, göz altlarında kırışıklıklara sebep olup bir süre sonra da göz altı kırışıklığı olarak yüzde kalacaktır. Özellikle bayanların hemen hemen her gün temizlemek zorunda olduğu makyajları vardır. Makyaj temizlemek durumunda olan bayanların makyajlarını silerken çok dikkatli davranmaları gerekmektedir. Göz altı derisi çok hassas olduğundan, makyajın sert silinmesi durumunda göz altlarında zamanla kırışıklıklar yaşanabilmektedir. Makyaj çok bastırılmadan yumuşak bir şekilde yuvarlak daireler şeklinde silinmelidir. Göz altı kırışıklıkları zaman içerisinde yaşın ilerlemesi ile beraber daha çok artabilmrktedir bu sebeple kırışıklıklar henüz kendilerini göstermeden, bir göz altı kırışıklıkları için bakım kremi kullanmakta fayda var.
Shot of mature womans green eyes

Shot of mature womans green eyes

Göz altı kırışıklıkları için neler yapılabilir, 
Göz altı kırışıklıklarının azalması için yapılabilecek çok pratik yöntemler bulunmaktadır. Bunlardan birisi salatalık dilimleyerek, göz altında kırışıklık bulunan yerlerin üzerine bırakıp bir süre bekletmektir. Doğal ve zararsız bir uygulama olduğu için göz altlarınızda ne kadar süre tuttuğunuzun herhangi bir zararı olmayacaktır. İsterseniz salatalık suyunu sıkarak, direk salatalık suyunu bir pamuk parçası ile çok bastırmadan uygulayın ya da direk salatalığı ince ince dilimleyip kırışıklıkların üzerine bırakıp bekletin. Doğal ve pratik, uygulaması çok kolay olan bir diğer yöntem ise limon suyu yöntemi. Günde iki defa olmak üzere, göz altı kırışıklığının üzerine pamuğa damlattığınız limon suyunu yumuşak hareketler ile bastırmadan uygulayabilirsiniz. Ancak göze zarar vermemesi için dikkatli olmakta fayda var. Limon suyu asitli olduğundan cilde yarar sağlarken, aşırı kullanımı durumunda cilde zarar da verebilmektedir. Bu sebeple günde iki kere olmak üzere, birkaç damla şeklinde kullanılmalıdır.Yöntemlerinizden bir diğeri de yoğurt ile yumurtanın akını karıştırıp göz altı kırışıklığının olduğu bölgeye sürmek ve yarım saat kadar beklettikten sonra yüzü yıkayıp, durulamaktır. Bu doğal ve evde çok rahat bir şekilde, zaman kaybettirmeden hazırlanabilecek yöntemler dışında yapılabilecek diğer durumlar ise kimyasal içerikli ürünler satın alarak onları göz altı çevresine uygulamaktır. Dilerseniz bir hekim kontrolünden geçerek, hekim gözetiminde de kremler alıp kullanabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ