Warning: Illegal string offset 'custom_css_post_id' in /home/content/n3pnexwpnas01_data03/08/3652908/html/wp-includes/theme.php on line 905
Ana Sayfa / Güzellik ve Bakım / Saç Maskesi, Kullanımı ve Faydaları

Saç Maskesi, Kullanımı ve Faydaları

Saç maskesi, Doğal ve organik saç maskeleriyle sağlıklı bir şekilde saç derisini,saç diplerini ve saç köklerini besleyebilirsiniz. Ev yapımı doğal saç maskeleri hem pratik hem maliyetsiz hemde saçlarınız için çok besleyicidir. Saç maskeleri çok çeşitlidir. Bazen yıpranan saçlar için bazen dökülen saçlar için bazende sık olmayan saçlarınızın seyrek görünümünden kurtulmak için saç maskeleri denenir. Bazen basit mutfak malzemeleri bazende aktarlarda bulunabilecek ucuz maliyetli bitkilere ihtiyaç duyulur. Doğal maskeler son derece sağlıklıdır ve etkili sonuçlar elde etmenizi sağlar. Bu maskeler sonucunda saçlarınız daha parlak ve daha hacimli görünür. 

sac-maskesi

 • Zeytin yağı maskesi: Saçlarınızı nemlendirir ve krem işlevi görür kırıkları olan hasarlı kuru bir görünümü olan saçlarda zeytinyağı kullanmak etkili bir çözümdür. Saç tellerinizi gençleştirir ve daha sağlıklı parlak bir görünüm kazandırır.
 • Süt maskesi: Sert saçlarda kullanılır. Sert bir saç yapısına sahip olan saçlar tarama aşamasında daha çok kırılır. Süt maskesi saça yumuşaklık verir. Saçınıza ipeksi bir görünüm kazandırır.taranma esnasında saçın kırılma sorunları ortadan kalkar.
 • Hindistan cevizi yağı maskesi: Hindistan cevizi yağı süt maskesi gibi yine saçlara yumuşaklık hissi verir. Hindistan yağı saçlarınıza mükemmel bir parlaklık kazandıracaktır. Canlı ve gençleşmiş saç tellerine sizi kolayca ulaştırır.
 • Limon maskesi: Aşırı yağlı saçlarda saçtaki yağlanmadan kurtulmak için kullanılan bir maskedir. Limon doğal büzücü ve içindeki asitlerden dolayı saç derisindeki gözenekleri sıkılaştırır. Bu maskeyi limon içinde bulunan asit sayesinde doğal yollardan saç renginizi açmak içinde kullanabilirsiniz. 
 • Elma sirkesi maskesi: Saç diplerindeki kaşınma hissini ortadan kaldırır. Kepeğe karşı doğal çözümdür.aşırı yağlanmayı ortadan kaldırır saçın daha çabuk ve daha sağlıklı uzamasını sağlar.
 • Bal maskesi: Bu maske donuk cansız ve kuru saçlar için kullanılır.Saçlarınızda donuk bir görünüm varsa bal maskesini tercih etmelisiniz. Bal maskesi donuk saçları köklerinden besleyerek ve kuvvetlendirerek daha etkileyici bir görünüme kavuşmasını sağlar.
 • Yumurta maskesi: Yumurta maskesi saçı besler. Yumurtada olan protein herhangi bir gıdada bulamayacağınız kalitededir. Protein saç köklerini besler ve saçın uzamasını sağlar. Kuru ve hasarlı saçlar için adeta şifa niteliğini taşır. Ayrıca yumurtada bulunan A vitamini saçları güçlendirerek kırılmasını engeller. Ve yine yumurta içinde bulunan D vitamini saç dökülmelerini ve kelliği engeller.
 • Muz maskesi: Muz potasyum antioksidan ve çeşitli vitaminler içerir.muzda bulunan A, E ve C vitaminleri saçlarımız için oldukça faydalı vitaminlerdir.muz doğal yağlar ve nem içerir.ev yapımı muz maskesi saçın koparak dökülmelerini engeller. Saçınız doğal ve esnek saç özelliklerine kavuşur.Saçları kökünden saç uçlarına kadar besler nemlendirir. Muzda bulunan E vitamini sağlıklı saç derisine sahip olmanızı sağlarken C vitamini ise saç derisinde biriken yağ oranını düzenler. A vitamini ise kuru saçlar için sağlıklı bir görünüm kazandırır.
 • Yoğurt maskesi: Yoğurt maskesi kalsiyum antioksidan protein ve vitaminler açısından zengindir.yoğurt yağlı saç derisi için kontrol edici ve yağlanma oranını ayarlar. Saçlar uzadıkça nem kaybedip kuru bir görünüme bürünürler. Yoğurdun dengeleyici yapısı saçlarda oluşan bu kuruluğu ortadan kaldırır.
 • Avokado saç maskesi: Avokado maskesi saçı kökünden besler. Bu maske sönük saçlar için kullanılır.cansız ve sönük saçları canlandırır ve hacimli bir görünüm sağlar.
 • Çilek maskesi: Çilek maskesi vitamini açısından zengin bir besindir.çilekteki yüklü miktardaki C vitamini saç derisindeki yağ kontrolü için mükemmel bir dengeleyicidir. Çilek maskesi saçtaki pH dengesini düzenler ve saça parlaklık kazandırır.
Bu konuda bunlar var
Son model yazmamodelleri, tı boncuk işleri igne oyası, iki kenar yazma iğne oyaları, olgun kadın sekste neden hoslanır, Kizlar nerden sikilmekten hoslanir, ıgne oyası esarp kenarları, harika tig isi yelek modelleri, damlat havlusu indir, BaÅŸ örtü örnekleri, örgü Mödelleri

Konuya Yorum Yapın

Cevap ver, sessiz kalma! Bilgileriniz gizlenecek. (rahat rahat yazın)

(zorunlu alan)

Yukarı Zıpla