Medcezir.net

Fondöten Nasıl Kullanılır

Fondöten Nasıl Kullanılır

Fondöten, kusurlu ciltlere pratik bir şekilde uygulanan ve cilt kusurlarını örtmek için kullanılan bir makyaj malzemesidir. Fondöten, makyaj yaparken mutlaka kullanılması gereken bir malzemedir. O yüzden fondötene makyaj malzemelerinin en önemlilerinden diyebiliriz. Peki bayanlar arasında vazgeçilmez olan fondöten nasıl kullanılır? Fondöten cilde uygulanması açısından bir çok şekilde üretilmiştir.

Fondötenin Çeşitleri
 
Likit Fondöten:Likit fondöten, sıvı yapısı ile cilde uygulandığında, ciltle oldukça kolay bütünleşir. Bu nedenle kullanımı oldukça kolaydır. Her cilt tipine uyumludur. Cilde uygulamasına gelirsek, fondöteni elimizle krem sürer gibi cildimize uygulayabiliriz.
Pudra Fondöten:Krem formunda üretilip, sürüldükten sonra toza dönüşen bu fondöten oldukça ilgi çekicidir. Yapısında vitamin ve mineraller bulunduran pudra fondöten, makyaj esnasında cilt bakımı yapar ve bunun yanında gözenekleri tıkamaması sayesinde, ciltte sivilce oluşma riskini de azaltmaktadır.
Köpük Fondöten:Diğer fondöten türlerine göre kapatma özelliği en iyi fondöten türü, köpük fondötendir. Küçük kavanozlarda satılırlar ve sıkıştırılmış yapıdadırlar. İnce pudra süngeriyle uygulanabilir.
Stick Fondöten:Genellikle normal cilt yapısına sahip kişilerce tercih edilen bir türdür. Kapatıcı özellikleri yüksektir ve oldukça yağlı yapıdadır. Uygulaması çok kolaydır ve cilt problemlerinde oldukça başarılı sonuçlar elde edilmektedir.
Krem Fondöten:Daha çok karma ciltlerin kullanımı için uygundur. Yağlı yapıda olduğu için yağlı ciltli kişilerce kullanılması tavsiye edilmez. Uygulandığında tabaka halinde görünse de, kusurları kapatma konusunda oldukça etkilidir.
Her ne kadar makyajın ana malzemelerinden biri olsa da, fondötenin  cilde bir takım zararları vardır. Bu zararları görelim..
Fondötenin Zararları
  •  Nemlendirici kullanmadan cilde uygularsanız cilt nefes almakta zorlanır ve gözenekler tıkanır.
  • Cilde doğrudan uygulandığında delinmeler ve yaralanmalar oluşmaktadır.
  • Cildin erken yaşlanmasına, kırışıkların oluşmasına neden olmaktadır.
Bu yüzden fondöten,gece yatmadan önce mutlaka temizlenmelidir.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ