Medcezir.net

Göz Maskesi, Kullanımı ve Faydaları

Göz Maskesi, Kullanımı ve Faydaları

Göz maskesi, cilt kırışıklığı kadınların en büyük problemidir. Fakat bazı bölgeler vardır ki kırışmaya en müsait ve en can alıcı bölgelerdir. Gözün üst, alt ve tüm çerçeve bölgesi kırışmaya oldukça müsait bir yapıya sahiptir. Deri oldukça yumuşak ve şeklini kolay alan bir türdedir. Bu yapıya sahip bir bölge için göz maskesi uygulamak bir çeşit bakım ve tedavi yöntemi olur. Piyasada bu konuda bir çok krem ve maskeler mevcut. Fakat ya çok ucuz olduğundan güvenirken tereddüt ediliyor yada çok pahalı olduğundan düzenli kullanım bütçeyi sarsıyor. Bu tür maskeler için bir evde doğal ve kolay bir çok uygulamalar var. Her maske göz bölgesine uygulanmaz. Cilde uygulanarak fayda görülen her bitkisel ürünü göz bölgesine uygulamak yanlış olur. Göz maskesi, ayrı olmalıdır ve göz bölgesinin hassasiyetine uygun ürünleri içermelidir. Hassas yapısından dolayı yanlış uygulama yapılması kırışıklığın kolayca yer etmesine neden olabilir. Evde doğal göz maskesi uygulamak için salatalık veya yağ içeren bitkiler daha doğru bir tercih olur.

Göz maskesi nasıl yapılır?
  • Salatalık dilimleri ile göz maskesi, salatalığın cilde ve özellikle göz bölgesine olan faydaları yıllardır bilinmektedir. Aynı zamanda göz altlarında oluşan torbalaşma için tam bir tedavi yöntemidir. Salatalık dilimlenerek göz bölgesine yerleştirilir ve bekletilir. Uygulamadan önce göz bölgesini temizlemek daha sağlıklı olur. Yaklaşık 20 dakika bekletmek yeterlidir. Devam etmek istenirse dilimleri yenilemek gerekir. Mümkün olduğu durumlarda dilimleri dolaba koyup soğuduktan sonra kullanmak daha etkili olur.
  • Hindistan cevizi yağı ile göz maskesi, hindistan cevizi yağı oldukça faydalı ve yan etkisi olmayacak doğal bir yağdır. Saçlarda ve cildin çeşitli bölgelerinde kendini gösterirken aynı uygulama göz bölgesine rahatlıkla kullanılabilir. Üstelik canlandırır ve parlatır. Hindistan cevizi yağı her gün yatmadan önce göz çevresine masaj yapar hareketlerle sürülmelidir. Faydasını kısa sürede gösterir. Düzenli kullanılmalıdır. Yumuşatıcı etkisi ile kırışmayı geciktirir, sertleşme ve yıpranmayı önleyerek göz çevresini parlatır.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ