Medcezir.net

Kalıcı Maske, Kullanımı ve Faydaları

Kalıcı Maske, Kullanımı ve Faydaları
Kalıcı maske, cilde etki edebilecek zararlı unsurlara karşı etkili bir koruma sağlamaktadır. Bunun yanı sıra dışarıdan gelebilecek cilde zarar veren her türlü maddeye karşıda mükemmel bir derecede etkisi bulunmaktadır. Cildi tehdit eden unsurlar arasında güneş ışınlarına maruz kalma, sigara, alkol, yoğun şeker tüketimi ve hava kirliliği bulunmaktadır. Bu nedenlerden dolayı hücrelerde bulunan serbest radikaller artarak ciltte yavaş bir şekilde bozulmalar meydana gelmektedir. Bu gibi unsurlarda cildin zarar görmesini engellemek için kalıcı maske yöntemleri uygulanmaktadır. Bu yöntemleri uygularken cildin zarar görmemesine ve içerisinde cilde zarar verecek olan maddelerin olmamasına dikkat edilmelidir. Aksi halde tedavisi mümkün olmayan cilt hastalıkları kendini gösterebilir ve bu hastalıklar vücudun tamamına yayılabilir.
Kalıcı maske yapımı
  • Kalıcı maske yapımı öncelikle çeyrek su bardağı yoğurdun olması gereklidir.
  • Bunun yanı sıra 1 tatlı kaşığı bal ve bal ile karıştırmak için 1 adet muza ihtiyaç vardır.
  • Su bal ve muzu bir kabın içerisine koyarak iyi bir şekilde karıştırmak gereklidir. İyice karıştığından emin olunmuş ise yüze sürülmek için hazır bir hale getirilmelidir. Maskeye sürmeden önce yüzün bol su ile iyi bir şekilde yıkanması gereklidir. Yüz yıkama işlemi bittikten sonra yapılan karışım yüze sürülmeli ve 20 dakika boyunca yüzde bekletilmelidir. Bekleme sırasında nemli bir havlunun maske yapılmış olan bölgeye kapatılması karışımın ciltte ki kırışıklara daha iyi tesir etmesine katkı sağlayacaktır.
Kalıcı maske faydaları
 
Kalıcı maske ile vücutta istenmeyen tüylerin yok edilmesi de mümkündür. Bu tür tüyler vücudun hangi bölgesinde olursa olsun hızlı bir şekilde dökülmesine ve istenilen cilde sahip olunmasına fayda sağlar. Kalıcı maskeler arasında bu tür sorunların giderilmesi için leblebi tozu maskesi oldukça etkili bir çözümdür. Bunun yanı sıra yüz cildine uygulanmış olan kalıcı maskeler ile ciltte meydana gelebilecek sivilce ve akne gibi istemeyen unsurların oluşmasına engel olur. Ayrıca sivilcenin oluşmasına neden olan unsurları ortadan kaldırarak istenilen cildin elde edilmesine fayda sağlar. Göz altlarında, alında, yanak bölgelerinde ve çene altında meydana gelmiş olan kırışıklıkların ilerlemesine engelleyerek gergin bir yapı kazanmasına yardımcı olmaktadır. Cildin pürüzsüz ve güzel görünmesi için oldukça faydalı olan kalıcı maske ayrıcı cildin parlak görünmesine fayda sağlamaktadır. Bunun yanı sıra ciltte meydana gelmiş olan cilt hastalıklarını iyileşmesi ve genç bir cilt yapısının elde edilmesi için uygulanabilecek yöntemler arasındadır.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ