Medcezir.net

Nasır Tedavisi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Nasır Tedavisi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Nasır Tedavisi: Nasır el işçiliği yapan sanatkarların ellerinde, küçük numara ayakkabı giyilen ayakların, ayakkabının vurduğu yerlerde, topuk ve ayak parmaklarında görülür. Örnek olarak bahçe işleri ile uğraşan insanların ellerinde, yük taşıyan hayvan veya insanların sırt derilerinde sürtünmeye bağlı olarak oluşan nasırlaşma görülebilmektedir. Nasır için kısaca; daha çok kullanılan el veya ayak derilerinin kalınlaşmış halidir denilebilir. Nasır oluştuğu yerde yaşın ilerlemesine bağlı olarak daha belirgin bir hale gelir. Nasır rahatsızlığı için dikkat edilmesi, gerektiği zaman önlem alınması ve çok fazla ilerlemeden, nasırın tedavisinin yapılması, ileriki dönemlerde sıkıntı yapmaması için önemlidir.

Nasırın Tedavi Edilmesi:

Nasır esasen vücudun kendini koruması için uyguladığı bir tür savunma sistemidir. Yani sağlığı korumak için deri kalınlaşmaktadır. Nasır belirtisinin oluştuğu yerde sürtünme devam ettiği süreç içinde 1 mm çapında nidus adı verilen bir nokta meydana gelir. İşte insana dayanılmaz ağrılar veren bu nidus noktasıdır. İlerlemiş vakalarda oluşan bu nidus, yani derinin altında bulunan bu 1 mm büyüklüğündeki nokta deriden gelen baskıyı çok fazla artırıp, dayanılmaz bir ağrı verir.

Nasır vakası ağrılı hale geldiği zaman, artık kendi kendine iyileşme ihtimali neredeyse yok denecek kadar azdır. Yani bu durumda nasıra artık müdahale edilmesi gerekir. Nasır tedavisi için bazı kişi ve kurumlar değişik tedavi öneri ve ürünleri ortaya sürse de Nasır tedavisi için yapılan birçok uygulama maalesef yüzeysel olmuş, rahatsızlıktan tamamen kurtulmak mümkün olmamıştır. Ancak nasırın tedavisi için, deri altında bulanan nidus noktasının operasyonla çıkarılması, tedavide tam bir çözüm sağlayabilmektedir.

Günümüz teknolojisinin gelişmesi ile nasır tedavisi için son zamanlarda uygulanmakta olan diğer bir yöntem ise radyo frekans tedavi yöntemidir Uzmanlar; bu yöntem ile nasır ve nidus noktasının ameliyatsız ve ağrı olmadan çok kısa bir süre içinde alındığını ve nasır tedavisi konusunda başarılı olduğunu belirtmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ