Medcezir.net

Dış Cephe Boyama Püfleri

Dış Cephe Boyama Püfleri

Dış Cephe Boyama Püfleri

Evimize estetik kazandırma konusu açıldığında daima iç mekana konsantre oluruz. Evin dış cephesinin önemli olduğunu tam olarak bilmez ya da dikkat etmeyiz. Bir evin dış yüzeyleri değişen hava koşullarına maruz kalmaktadır ve birkaç yılda bir yeniden boyanması gerekir. İşte bir tuğla evin dış duvarlarını boyamak için ne yapmanız gerektiğini bu makalede anlattık.

 

Tuğla nedir Nasıl Yapılır: Tuğlalar, kil, toprak, kum, kireç vb. Malzemelerin ateşe maruz bırakılmasıyla yapılan bloklardır. Yapı malzemesi olarak kullanılan tuğlalar gözenekli bir yüzeye sahipler ve boyalarımızı zorlaştırırlar. Gözenek boya emer ve tuğla yüzeyi görünür hale getirir.  Genel yağ bazlı boyalar tuğla duvarlara uygun olmayabileceğinden, elastodinamik bir boya veya akrilik lateks boya tercihiniz olmalıdır.

Bir Elastodinamik boya kötü havalarda  tuğla duvarları tutan bir su itici boya olarak bilinir. Daha yüksek elastikiyetle yoğun olduğu için, yüzeydeki çatlaklar ve gözenekleri doldurur, böylece tuğlaları emniyet altına alır.

 

Bir akrilik lateks boya tuğlalı duvarlarda herhangi bir küf oluşumuna izin vermeyen neme dayanıklı bir boyadır. Boya, yapışkan nitelikleri ve dayanıklılığı ile bilinir. Bir tuğla evin dış duvarlarının boyanması ona yeni bir görünüm vermeye yardımcı olur ve ayrıca tuğlanın ömrünü uzatır. Sert hava koşullarında yüzeyleri koruyan bir boya seçin ve boyarken gerekli özeni gösterin. Burada, tuğla evinizi yeniden boyamak ve sıcak ve davetkâr bir mekan yapmak için size adım adım bir prosedür sunuyoruz. Kötü havalarda tuğla duvarları güvende tutar. Daha yüksek elastikiyetle yoğun olduğu için, yüzeydeki çatlaklar ve gözenekleri doldurur, böylece tuğlaları emniyet altına alır.

 

İlk önce tuğlaları suyla temizleyin. 1500 ila 2000 PSI  basınçlı yıkayıcı kullanın. Böyle bir su kuvveti duvarın üzerindeki kir kalıntısını temizlemenize yardımcı olur. Suyu üstten alta ve soldan sağa püskürtün. Bu maksimum alanın kapsamasını sağlayacaktır.

 

  • Tuğla duvarın hasar görmesini önlemek için 2000 PSI’den fazla su kuvveti kullanmayın.

 

  • Kir birikintilerini ve lekelerini temizlemek için sabunu kullanabilirsiniz.

 

  • Daha sert lekeler için duvarı sert bir fırçayla fırçalayın.

 

 

  1. Yüzeyi Kaplama

 

Duvarları boyamaya başlamadan önce, boyamak istemediğiniz şeyleri örtmeniz gerekir. Camları ve kapıları eski gazeteler veya plastik levhalarla örtün. Onları sonunda çıkarmak daha kolay olan bir ressam bandıyla sabitleyin. Elektrik prizlerini ve demirbaşları plastik levhalarla örtün. Boyama işi bitene kadar elektrikli bağlantı parçalarını çıkarmayı da seçebilirsiniz. Kapıları ve pencereleri tespit ettikten sonra, tuğla duvarında herhangi bir çatlak olup olmadığını kontrol edin. Onları doldurmadan önce bu çatlakları temizlemeniz gerekecek. Sıkışmış kirleri çıkarmak için kazıyıcı kullanın. Aynı kazıyıcı ile çatlakları biraz genişletin. Onları düzgün bir şekilde sızdırmaz kılmak için çatlakların kefeli olarak doldurulmasını kolaylaştırır. Dolgu maddesi için% 100 akrilik kauçuk kullanın. Boşluğu ve çatlakları doldurmak için bir kütük tabancası kullanın.

 

akrilik lateks boya, dış cephe boya, ev boyama

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ