Medcezir.net

Evde Kellik Tedavisi

Evde Kellik Tedavisi

Evde Kellik Tedavisi

 

 

Her iki cinsiyette yani hem kadınlarda hem de erkeklerde de saç dökülmesi endişe kaynağıdır , ancak genellikle erkeklerde bu endişe daha belirgindir. Çoğu erkeklerle kafanın en tepesinde görünen ve gittikçe seyrelen saçlarla beraber büyüyen kel daire büyümeye devam eder. Bunu çözmek için ilaçlar kellik ilacı şampuanlar ve çeşitli losyonlar denenir. Ancak bazen hiç bir çözüm bulunamaz.Erkeklerde kelliğin bazı nedenleri vardır: genetik faktörler- saç bakımının yetersiz yapılması- diyet- sağlıksız beslenme – sigara alkol içmek-stres bu nedenlerden bir kaçıdır. Kelliklerin diğer şeylerin yanında kalıtsal olduğunu unutmayın.

 

Aynı zamanda iş aile yaşanılan bölgenin iklimi çevre, erkeklerde ve kadınlarda kelliğe katkıda bulunur. Tamamen kel hale dönüşmek için gereken süre kişiden kişiye değişebilir.  Bu süreyi etkileyen şey: özenli saç bakımı kişisel temizlik losyon kaliteli şampuan kullanımı evde yapılacak ilaçların kullanılması kelleşmeyi geciktirebilir.

Bir diğer kelliğe çare ise saçlar döküldükten sonra saç ektirme yöntemidir. Saç ektirme yöntemi pahalı bir yöntemdir ve uzun süre beklemeniz gerekebilir. Enseden alınan saçlar teker teker kel bölgeye ekilir. Bu ekim 3000 5000 kıl sayısı ile sınırlanabilir.

  • Saçınız dökülmeden önce önlem alın
  • stresi yok edin.
  • iyi beslenin.
  • saç temizliğine özen gösterin.
  • Kaliteli şampuanlar kullanın.

Evde kellik tedavisi için kürler hazırlayın.

 

Evde Kellik Tedavisi

 

Hindistan cevizi yağı ve  sütü saç derisine uygulanırsa kellik geciktirilebilir. u Aloe vera yağı, gerçek bir cilt tedavisinde kullanılabileceği gibi  hasar görmüş saçları tedavi etmek için en iyi doğal yağdır. Jel, gerçekten çok yönlü olduğu için saç dökülmesine yardımcı olabiliyor. Diyet söz konusu olduğunda, Yeşil çay, genelde kelliğin ortadan kaldırılmasındaki faydaları nedeniyle bilinir. Uçucu yağ ile ilgili olarak, saç dökülmesi tipik olarak paçuli gibi yağlarla işlenir. Kaba tedavinin hasarlı saçlara ve daha fazla saç dökülmesine neden olacağını unutmayın. Bu nedenle kalan saçları her zaman saygı ve hassasiyetle tedavi etmeniz önemlidir. Sert havlu veya tarak kullanmamak, saçları çekiştirmemek gerekir. Mesela saç derinizde kepekler varsa lavanta kürü idealdır. Bir tutam lavanta bitkisini demleyip saç derinizi bu suyla durulayın ve dışarı çıkın. Kepeğe neden olabilecek bakteriler yavaş yavaş yok olacaktır.

 

evde kellik tedavisi, saç dökülmesi, saç dökülme tedavisi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ