Medcezir.net

Evlerde Dış Cephe Boyası

Evlerde Dış Cephe Boyası

 

Evlerde Dış Cephe Boyası

 

Dış Cephe Boyasının rengi zevkimizi dış dünyaya yansıttığı için çok dikkatli seçilmelidir. Bu nedenle, her zaman dış renk boyaları seçiminizi dikkatli yapmalısınız. Dış Cephe Boyası için Uygun boyaları seçmek için birçok faktör göz önüne alınmalıdır.

 

Uygun renk kombinasyonunu seçerken, aşağıdaki kuralları akılda tutmak gerekir.

 

  1. Evin yeri nerede
  2. İnşaatta kullanılan yapı malzemesi nedir
  3. Evin büyüklüğü ve yapısı nasıldır
  4. Evlerin periferleri, teraslar, güvertesi nasıldır
  5. Evin Şemaları ve kombinasyonları

 

 

Evin Konumu

 

Dış boya renk kombinasyonlarını seçerken göz önünde bulundurması gereken ilk ve en önemli faktör evin konumu olmalıdır. Konum terimiyle, evin bulunduğu bölge ve aynı zamanda evin yapıldığı alan da kast edilmektedir Ev kentsel bir bölgede bulunuyorsa, neo-klasik renkler kullanabilir ve evi oldukça modern görünür hale getirebilirsiniz. Bu, çevreyle kaynaşmasına yardımcı olur ve aynı zamanda çok akılda kalıcı olur.

 

 

 

Yapı malzemesi nedir

Dış renk boya kombinasyonları, yapım sürecinde kullanılan malzemeye göre seçilmelidir. Üç ana inşaat malzemesi ahşap, taş ve tuğla olabilir. Şimdi, uygun renk kombinasyonlarını seçerken, kullanılan yapı malzemeleri şemalarına uygun renkleri seçebilirsiniz. Örneğin: Tuğladan yapılmış evlerde, evin bir tarafının açık kırmızı tuğla işine sahip olduğunu ve diğer tarafın sıvalı olduğunu ve tuğlaya karşılık gelen renklerle boyandığını sık sık görebiliriz. Ahşaptan yapılmış evlerin durumunda, hava koşullarına dayanıklı dış cephe boyalarını seçmeniz ve evin ahşabını korumaya meyil vermeniz gerekir. Dış cephe boya kombinasyonlarını seçerken, aynı zamanda evin büyüklüğü, yapısı, tarzı ve mimarisi gibi unsurların farkında olmalıdır. Ev sahibinin evin mimarisini dikkate alması, boyaların uyandırdığı hisler ve çağrışımlar ve kombinasyonun birbirine uyması gerektiğinden çok önemlidir. Ev eski bir tarz ev ise, o zaman eski renkleri ve tonları düşünebilirsiniz. Öte yandan, evin modern bir mimarisi varsa, parlak fakat basit olan boyaları seçin. Renk kombinasyonlarını seçerken veranda, güverte veya yüzme havuzunun güvertesi gibi çevre birimleri de dikkate almalısınız. Evin geri kalanında seçtiğiniz dış renk boyaları kombinasyonu da geçerli olmalı ve birbiriyle ilişkilendirilmelidir.

 

 

Şemalar ve Kombinasyonlar

 

Dış cephe boya kombinasyonları temelde iki veya daha fazla renk ve ilgili tonlardan oluşur. Örneğin, bütün evi krem ​​beyaz bir renkle küçük bir gri tonuyla boyayabilir ve güverteler ve teraslar gibi diğer çevre birimlerini biraz daha koyu renkte farklı bir gölge tonunda boyayabilirsiniz. Dış cephe boyasının seçilebileceği yaygın eğilimler veya stiller vardır. Evin mimari ve çevresi, boya kombinasyonunu seçerken önem taşır. Dolayısıyla, bu faktörleri göz önüne almanız gerekecektir.

 

Dış cephe boya, dış boya, dış mimari

 

 

 

 

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ